Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

327 miejsce

Punkt Konsultacyjny - leczenie medyczną marihuaną

26 czerwca otwarty zostanie Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną, będzie to pierwszy taki punkt w Wielkopolsce i czwarty w Polsce.

Oficjalna ulotka punktu / Fot. AgataInformacje na temat medycznej marihuany cyklicznie pojawiają się w mediach budząc spore zainteresowanie. Zwolenników medycznego wykorzystywania konopi jest równie wielu co przeciwników. Stosowna ustawa mającą ułatwiać pacjentom dostęp do konopnego leku utknęła w martwym punkcie, nikt nie może jednak zaprzeczyć, że fakt, iż o medycznej marihuanie rozmawia się w Sejmie, dowodzi, że jest to specyfik, o ogromnym potencjale leczniczym.

Ilość osób zainteresowanych możliwością rozpoczęcia terapii kannabinoidami wrasta, niestety rzadko kto może liczyć na fachowe wsparcie i dostęp do legalnych, sprawdzonych pod względem jakości produktów. Mieszkańcy Konina mogą czuć się wyróżnieni, ponieważ dokładnie 26 czerwca otwarty zostanie Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną, będzie to pierwszy taki punkt w Wielkopolsce i czwarty w Polsce.

Punkt Konsultacyjny prowadzony przez Cezarego Borowskiego – specjalistę anestezjologii i intensywnej terapii oraz Małgorzatę Wagner – farmaceutkę, członka Obywatelskiego Komitetu Koalicji Medycznej Marihuany, będzie działał dzięki i przy pomocy Fundacji Aleja Zdrowia od Juniora do Seniora, w ramach realizacji zadania Konińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017.

Jak zapewniła Małgorzata Wagner - wszyscy zainteresowani, drogą telefoniczną lub mailową będą mogli uzyskać wyczerpujące informacje oraz umówić się na konsultacje ze mną lub doktorem Borowskim. Telefony od pacjentów (od 26 czerwca 578-433-050) w każdy wtorek i środę w godzinach od 18 do 20, odbierać będzie koordynatorka, która po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu ustali termin konsultacji indywidualnej lub grupowej. Dzięki temu już od dnia 1 lipca, bez przeszkód i zbędnych komplikacji, ja oraz pan doktor będziemy spotykać się z pacjentami w gabinecie zlokalizowanym na ulicy 11 listopada 26.

Szczegółowe informacje znajdziemy na facebookowym koncie Punktu Konsultacyjnego:
https://www.facebook.com/groups/1695505877383048

Mieszkańcy Konina będą mogli korzystać z bezpłatnych konsultacji, by rozpocząć leczenie medyczną marihuaną. Ponadto w ramach działań Punktu Konsultacyjnego, 23 września odbędzie się ogromna konferencja. Do Konina przyjedzie między innymi: dr Bachański, Dorota Gudaniec, Bogdan Jot i Jerzy Jarosz. Przeprowadzone zostaną także szkolenia dla personelu fachowego: lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów.

Dziać będzie się naprawdę wiele, dzięki czemu Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną ma szansę zainspirować mieszkańców innych miast, którzy z powodzeniem zawalczą o podobne udogodnienia.


Warto podkreślić, że wszyscy zainteresowani tematem, bez względu na miejsce zamieszkania mogą być pewni, że kontaktując się, drogą telefoniczną lub mailową uzyskają wyczerpujące informacje. Prowadzący Punkt Konsultacyjny posiadają bowiem wiedzę i kompetencje pozwalające kierować pacjentów do legalnych, sprawdzonych punktów na terenie całej Polski.

Medyczna marihuana jest w stanie pomóc wielu osobom, Pani Małgorzata Wagner powołując się na badania kliniczne przeprowadzone przez holenderskich naukowców na przełomie lat 2010 – 2014, wskazała, że kannabinoidy między innymi: stabilizują poziom cukru we krwi, hamują rozwój komórek nowotworowych, działają przeciwdepresyjnie, stabilizują nastrój, działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwymiotnie, stymulują wzrost kości, zmniejszają napady i drgawki, działają rozluźniająco, przeciwskurczowo i przeciwbólowo, pomagają chorym na łuszczyce i zmiany skórne, wspierają walkę z chorobami neurologicznymi: epilepsją, stwardnieniem rozsianym, migreną.

Doktor Cezary Borowski zachęca zainteresowanych następującymi słowami: Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegokolwiek na temat kannabinoidów pochodzenia roślinnego oraz medycznej marihuany i jej potencjalnego zastosowania. Zgłosić może się do nas każdy, kto chciałby rozwiązać swój problem i uzyskać profesjonalną poradę.


Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną

Konin ul. 11 Listopada 26.
Rejestracja na konsultacje: wtorki i środy w godz.18.00-20;00 pod nr telefonu 578 433 050. oraz pod adresem f@punktkonsultacyjnymedycznamarihuana
Konto punktu na facebooku :https://www.facebook.com/groups/1695505877383048

Agata Jankowiak – członek PTSR w Koninie


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety, to co się dzieje wokół środka leczniczego pozyskiwanego z konopi - jest formą najzwyklejszego duraczenia przesyconego ogromnym ładunkiem emocji i jednocześnie hipokryzji.

Dlaczego? Ponieważ jest to sztucznie wygenerowana dyskusja nad czymś, co jest tak naprawdę bardzo oczywiste, ale nadaje się temu rangę nazbyt doniosłego problemu. Przecież, per analogiam, należałoby wywołać dyskusję o znacznie większym rozmachu np. o tłuszczach... A zapewniam, że problem ich dobrotliwego bądź zgubnego działanie dotyczy każdego, nie tylko ludzi chorych. A jednak nic takiego się w tym temacie nie dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/....nikt nie może jednak zaprzeczyć, że fakt, iż o medycznej marihuanie rozmawia się w Sejmie, dowodzi, że jest to specyfik, o ogromnym potencjale leczniczym. /

Niestety zaprzeczę.
To, że o czymś rozmawia się w Sejmie, nie dowodzi bynajmniej, że ma to "ogromny potencjał". Jakikolwiek, w szczególności też leczniczy.

Co oczywiście nie oznacza, że potencjału nie ma. Po co jednak ten argument "z autorytetu"? Pseudo autorytetu zresztą, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.