Facebook Google+ Twitter

Punktowy zawrót głowy

Kiedyś były gwiazdki. Teraz mamy punkty. Cel ten sam - ocena materiału. Materiału, czyli właściwie czego - stosunku do treści, do merytorycznego przygotowania tekstu, czy wyrażenie sympatii lub antypatii w stosunku do autora?

 / Fot. Print screen Wiadomosci24.pl W serwisie zarejestrowany jestem prawie od czterech lat. Uważnie przyglądam się jak funkcjonuje i staram się wyciągnąć z tego wnioski. Przez ten okres na łamach W24 wielokrotnie były dyskutowane różne funkcjonalności. Wspólnie zastanawialiśmy się nad przyznawaniem nominacji dla autorów, sposobem wybierania materiałów tygodnia i m.in. dzięki tym wspólnie wypracowanym rozwiązaniom serwis ma taki kształt w jakim jest obecnie. Dziś chciałbym jednak zwrócić uwagę na sposób oceniania materiałów.

 / Fot. .Każdy z autorów i czytelników serwisu ma możliwość oceny materiału w pięciostopniowej skali. Co daje taka skala? Oczywiście jest to narzędzie statystyczne, dzięki któremu możemy sprawdzić jaką popularnością cieszy się dany materiał. Proste? Owszem, ale do czasu kiedy nie zaczniemy się zastanawiać nad motywacją oceniających.

Zanim bezmyślnie klikniemy ocenę, warto chwilę zastanowić się co właściwie oznacza, że klikam przy danym materiale "1" czy "5"? Zanim ocenię tekst, staram się z nim zapoznać, abym wiedział co oceniam. Dla mnie na ocenę materiału głównie składa się warsztat dziennikarski autora. Zwracam uwagę czy tekst napisany jest zgodnie z przyjętymi dziennikarskimi zasadami. Zawracam uwagę czy nie ma błędów, czy jest napisany w sposób obiektywny, zrozumiały dla odbiorcy. Po części na ocenę składa się też aktualność czy pomysłowość materiału. Nie ma dla mnie znaczenia kto jest autorem. Czy mi to wychodzi? Nie wiem.

Czytaj dalej ----------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

melomanka
  • melomanka
  • 16.08.2012 13:52

Według mojej opinii powinna być tylko możliwość komentowania pod artykułem łapka zielona i łapka czerwona . Zlikwidować punkty ,gdzie ze złośliwości daje się 1 , bo zalogowana osoba krytycznie wypowiedziała sie w swoim komentarzu . Zatem czemu służy ta złośliwa jedynka ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
melomanka
  • melomanka
  • 16.08.2012 13:48

BARBARA Romer Kukulska, doskonała chyba trafione słowo i tak bywa w wypowiedziach i krytyce jaka Pani Barbara wykazuje w swoich komentarzach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
melomanka
  • melomanka
  • 16.08.2012 13:46

Andrzej Chorążewicz Dzisiaj 09:19 , nie jestem zakamuflowana osobą, nie jestem złośliwa i nie oceniam negatywnie. Wiele razy staje w obronie ludzi nagabywanych, poniższych czy krytykowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
melomanka
  • melomanka
  • 16.08.2012 13:42

@Andrzej Chorozewicz , Panie Andrzeju pod artykułami Pana osobiście pisze pozytywnie i oceniam pozytywnie. Brak zrozumienia mego pisania, napisałam ,żeby zwrócić uwagę o negatywnych komentarzach pod artykułami Pana Patryka. Odszukam jeden z artykułów i wkleję link dla skomentowania jego wypowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej CH. no. nie ..... "doskonała". proszę sobie ze mnie nie kpić...;))) nie mam takich ambicji.
Oczywiście, właśnie o tym napisałam w pierwszym komencie, że emocje każdy ma inne i subiektywizm w ocenie jest nieunikniony. Mnie wolno skrytykować demonstrowanie ile punktów kliknięto. Przyznam się, że często najpierw klikam oceny a dopiero po kilku innych komentarzach piszę własny. lub na odwrót , najpierw komentarz a po kilku następujących wstawiam ocenę. Nie uznaję "rewanży", walczę z tym, więc nie demonstruję jak oceniam. WG. mnie to proste, żadna tam jakaś "doskonałość".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, w którym momencie ja z krytykowałem niby ten artykuł? A chciałem go napisać bardzo pozytywnie widocznie coś pokręciłem:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

i właśnie dlatego nie manifestuje w swoim komentarzu ilości punktów w które klikam. ;]] Panie Andrzeju i Patryku..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patryk, możesz sobie co raz zmieniać IP i nabijać punkty do znudzenia ;] Taki sposób na dowartościowanie się i "bycie fajnym" ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
melomanka
  • melomanka
  • 16.08.2012 08:46

@Patryk Kozak , krytycznie podchodzi Pan do artykułu, ale sam Pan wie ,ze pod Pana artykułami jest tez dużo krytyki co do jakości artykułów. Jak Pan podchodzi do tego tez wiemy z Pana wypowiedzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej. idę na kawę, bo ten komentarz mi jakiś taki nieskładny wyszedł. Skróty myślowe, itd.. Za wczesna godzina. Przepraszam....czytelników....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.