Facebook Google+ Twitter

Punkty krwiodawstwa ruszają do szkół

Punkt pobierania krwi w Twojej szkole? Marzenie? Fenomen? Nie! To efekt akcji "Oddaj krew- podaruj życie".

W czwartek większość łódzkich liceów oraz najważniejsze uczelnie w regionie gościły terenowe punkty krwiodawstwa, zorganizowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w ramach szeroko zakrojonej akcji popularyzacji wyjazdowego pobierania krwi "Oddaj krew- podaruj życie". Akcje tego typu cieszą się stale rosnącą popularnością, uczniowie i studenci coraz chętniej oddają krew.

- To świetna inicjatywa! Wiele razy planowałam oddać honorowo krew, ale zawsze jakoś nie miałam czasu wpaść do siedziby RCKiK na ul. Franciszkańskiej - żali się uczennica XX LO w Łodzi. - Teraz punkt pobierania krwi pojawił się w mojej szkole. Szkoda, że mnie nie dopuszczono, ważę mniej niż wymagane 54 kg.

Żeby zostać honorowym dawcą krwi, wystarczy mieć ukończone 18 lat i posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem pozwalający stwierdzić tożsamość oraz adres stałego zameldowania. Kandydat musi przejść pomyślnie badania lekarskie i laboratoryjne, potwierdzające jego dobry stan zdrowia. Każdy terenowy punkt ma uprawnienia, żeby wykonać takie badania na miejscu. Wyjazdowe pobieranie krwi jest koordynowane przez Sekcję Propagowania Honorowego Krwiodawstwa. Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www.krwiodawstwo.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.