Facebook Google+ Twitter

"Puść już mnie" - kobiece czytadło

Czy nieudany związek może wpłynąć na dalsze życie? Czy przez zbytnią ostrożność możemy przegapić kolejne uczucie? Na te pytania odpowiada powieść Piotra Kołodziejczaka.

okładka / Fot. wydawnictwo BorgisGłówną bohaterką jest Ewelina, 32-letnia wolna i niezależna kobieta sukcesu. Niedawno rozwiodła się z niewiernym mężem, który miał zupełnie inną wizję ich przyszłości. Początkowo ich związek należy do bardzo udanych, jednak powoli zaczęły pojawiać się w nim kolejne rysy, które doprowadziły do rozpadu ich toksycznego związku. Od tej pory Ewelina myśli tylko o sobie i nie pozwala zbliżyć się żadnemu mężczyźnie. Czy taka postawa może doprowadzić do czegoś dobrego? Czy zamykanie się na miłość jest właściwym rozwiązaniem?

To już moje trzecie spotkanie z twórczością Piotra Kołodziejczaka. Bardzo miło wspominam "W kajdankach namiętności" oraz "Kobietę niespodziankę". I byłam ciekawa, co wymyśli tym razem. Jednakże tym razem trochę się zawiodłam.

"Puść już mnie" to kolejna książka, w której pojawia się Ewelina i Basia (znane z powieści "Kobieta niespodzianka"). Książkę czyta się szybko dzięki lekkiemu językowi - to lektura na jeden wieczór. Jednak jej fabuła jest dość przewidywalna. W dodatku bieżące wydarzenia przeplatają się z przeszłymi. Jednakże proporcje są dość nietypowe - prawie całą książkę zajmują wspomnienia głównej bohaterki i prawie nic nowego się nie dzieje. Niestety zakończenie łatwo odgadnąć, w przeciwieństwie do innych książek tego autora, które czytałam. Przydałaby się także bardziej zachęcająca okładka i chwytliwy tytuł.

Jak już zdążyłam zauważyć, Piotr Kołodziejczak w każdej swojej książce porusza jakiś ważny problem i buduje wokół tego całą fabułę. Tym razem jego wybór padł na toksyczne związki, nad którymi na pewno warto się zastanowić. Lekturę tę polecam miłośnikom powieści obyczajowych i lekkich czytadeł oraz Piotra Kołodziejczaka.

Warto wspomnieć, że książkę ilustruje piosenka pod tym samym tytułem, którą wykonuje Uliasha (posłuchajcie). Jednak mnie nie przypadła do gustu.

Piotr Kołodziejczak to polski pisarz, dziennikarz i tłumacz oraz kompozytor polskiej muzyki rozrywkowej. Na swoim koncie ma m.in. powieści obyczajowe "Wschody do nieba", "Klępy śpią", "Nie rób mi tego" oraz Kobieta niespodzianka", a także kryminał "W kajdankach namiętności".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.