Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4427 miejsce

"Puść już mnie". Przyjemna lektura na zimowe wieczory

"Puść już mnie" to kolejna na polskim rynku powieść o relacjach damsko-męskich. Tym razem jednak opisana jest historia toksycznego związku, w którym kobieta w pewnym momencie mówi „dość”.

 / Fot. Okładka książkiPiotr Kołodziejczak zadebiutował na polskim rynku wydawniczym w roku 2004, publikując powieść Wschody do nieba. Razem z dwoma następnymi: Klępy śpią i Nie rób mi tego tworzą one trylogię. Puść już mnie to czwarta powieść Kołodziejczaka, która ukazała się w roku 2009. W tym samym roku ukazała się też książka Bo wiesz…,, a w ubiegłym roku na półkach księgarń pojawiła się Kobieta niespodzianka. Autor próbuje także swoich sił jako kompozytor, dlatego bardzo często powieści ilustrowane są jego kompozycjami. Tak jest i tym razem, ilustrację muzyczną do książki można posłuchać na stronie www.puscjuzmnie.pl

Bohaterką powieści Puść już mnie jest Ewelina, którą poznajemy jako młodą osobę, odnoszącą zawodowe sukcesy w odziedziczonej po matce firmie, a jednocześnie kobietę, która nienawidzi mężczyzn. Dlatego zatrudnia same kobiety. Jej brak akceptacji dla mężczyzn pokazuje swoje apogeum, kiedy bez skrupułów zwalania swoją pracownicę, ponieważ ta… zaszła w ciążę. Jako usprawiedliwienie swojej kadrowej decyzji, w zaciszu swojego gabinetu przypomina sobie własne nieudane małżeństwo.

Związek z Rafałem trwa trzy lata. Ewelina „zaczęła się zastanawiać, kiedy to się zaczęło, kiedy w ich związku z Rafałem pojawiła się pierwsza rysa". Dla Eweliny rysą było stopniowe oddalanie się małżonków od siebie, coraz późniejsze powroty męża do domu, tłumaczenie wszystkiego karierą męża. W końcu to on zarabia, a ona jedynie dorabia w prawniczej kancelarii. Potem jednak pojawiają się kolejne rysy: Rafał przestaje dostrzegać fizyczne walory swojej żony, nie chce słyszeć o dziecku, w rocznicę ich ślubu zjawia się późnym wieczorem pijany, przyprowadzając za to całkiem trzeźwego kolegę z wojska, chcąc zrealizować z jego pomocą swoje erotyczne marzenie, które formułuje wcześniej słowami „chciałbym cię widzieć z innym (…) to pobudza moją męską wyobraźnię". I wreszcie piąta rysa – ostatnia – kiedy wychodzi na jaw zdrada Rafała. Tego Ewelina nie potrafi wybaczyć i małżonkowie rozstają się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.