Facebook Google+ Twitter

"Push" - czyli jak długo jeszcze cierpieć będziemy?

Niedawno przybył Hankok, później ludzie co to podkręcali kule wystrzelane z pistoletu ('Wanted'), ale jak się okazuje nadal mało było nam herosów walczących ze złem na tym ziemskim padole. Więc oto mamy film "Push".

 / Fot. PlakatFaceci w rajtuzach, kobieta kot, człowiek będący nietoperzem, arcyodważny Superman, cała banda X-manów i wiele, wiele innych postaci rodem z USA już nam nie wystarcza! Niedawno przybył Hankok, później ludzie co to podkręcali kule wystrzelane z pistoletu ('Wanted'), ale jak się okazuje nadal mało nam było herosów walczących ze złem na tym ziemskim padole.

Scenariusz wygląda mniej więcej tak: Pan X jest obdarzony nadludzkimi umiejętnościami z dziedziny parapsychologii. Pan X i jego znajomi są nadzwyczajni, więc muszą w końcu napatoczyć się na Panów A, B, C, którzy pokorni nie są, jak i zresztą cały WYDZIAŁ, czyli agencja pragnąca stworzyć armię ludzi obdarzonych nadludzkimi zdolnościami. Toteż dochodzi do konfliktu.

I tak to się wlecze przez prawie półtorej godziny... I choć w tym przypadku, pod kryptonimami literowymi kryją się dosyć popularne nazwiska, takie jak: Neil Jackson, Chris Evans czy Dakota Fanning, to wierzcie mi, reżyser w zawrotnych akcjach zapomniał, że głównym zadaniem aktorów jest gra, a nie latanie...

Jedynym plusem filmu są dobre efekty specjalne. Właściwie to tylko dla nich warto przejść się do kina, by zobaczyć ten niewypał, wszem i wobec reklamowany w mediach. A później omamieni siłą telewizji ludzie, przedstawiciele kultury masowej, wychodzą z kina z okruchami popcornu na znudzonych twarzach i przepraszają swoje portfele za tak karygodne i nieprzemyślane nadużycie, bo przecież ‘miał być taki hit!”.

Efekty, efektami, lecz narastające poczucie znużenia, które dopada nas już po jakichś 20 minutach seansu, nie świadczy z pewnością o atrakcyjności filmu. Wszak wychodzi się z kina mając wypisany "krzyk" Muncha na twarzy, przepełniony emocjami, ale nie dlatego, że film zapiera dech w piersiach... Jest to krzyk, który pyta "po co?”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

krótko, ciekawie, na + :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.