Facebook Google+ Twitter

Pussy Riot znowu atakują Putina. Posłuchaj "Putin roznieca pożary"

Podczas gdy wciąż oczekujemy na apelację trzech członkiń grupy Pussy Riot, w sieci pojawił się kolejny utwór rosyjskich artystek-performerek "zadedykowany" Władimirowi Putinowi. W piosence "Putin Lights Up The Fire" wokalistki wróżą upadek reżimu, a tym samym koniec władzy obecnego prezydenta Rosji.

Sonda

Czy Pussy Riot powinny zostać ukarane?

Fotografia ilustracyjna: Pussy Riot / Fot. Denis Bochkarev, CC 3.0"Chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" - za taki czyn moskiewski sąd skazał 17 sierpnia trzy członkinie grupy Pussy Riot: Nadieżdę Tołokonnikową (22 l.), Marię Alochinę (24 l.) i Jekatierinę Samucewicz (29 l.). Artystki - performeki skazane zostały na dwa lata łagru za wykonanie w najważniejszej rosyjskiej cerkwi utworu "Bogurodzico, przegoń Putina". Akcja ta skierowana była przeciwko ponownemu objęciu prezydenckiego fotela na Kremlu przez Władimira Putina.

Po ogłoszeniu wyroku obrońcy kobiet złożyli apelację. W oczekiwaniu na jej rozpatrzenie, grupa Pussy Riot udostępniła w sieci nowy utwór, po raz kolejny uderzający w obecnego prezydenta Rosji. W piosence "Putin Lights Up The Fire" ("Putin roznieca pożary") usłyszeć można między innymi, że Putin to seksista, który botoksem wypełniał swoje policzki, że każde aresztowanie sprawia mu wielką radość, ale nie uda mu się ludzi "przygwoździć w trumnie".

Pussy Riot w utworze wróżą, że niebawem ludzie sprzeciwią się rządom Putina, wyjdą na ulice, bo mają już dosyć panującego w Rosji reżimu. Cały utwór wieńczą słowa "Zabroń nam krzyczeć, chodzić i przeklinać. Idź i poślub Ojca Łukaszenkę!".


Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Henryk
  • Henryk
  • 28.08.2012 01:09

To bardzo dziwne,że Grzegorz Wasiluk jeszcze dotychczas się tu nie wypowiedział na temat tego,co znowu zrobiły Pussy Riot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.