Facebook Google+ Twitter

Pussy Riot zostaną usunięte z internetu?

W sprawie znanych punkerek zapadł nowy wyrok. Na jego mocy właśnie zaczęło się usuwanie nagrań ich występów z internetu. Już wkrótce mogą zniknąć także z YouTube.

 / Fot. Игорь Мухин/CC BY-SA 3.0W czwartek moskiewski Sąd dla dzielnicy Zamoskowriecze wydał wyrok nakazujący usunięcie tzw. punk-modlitwy ("Matko Boska sprzątnij Putina") z zasobów internetu, uznawszy to nagranie wideo (oraz trzy inne) za głoszące skrajne treści społeczno-polityczne, nawołujące do nienawiści i pogardy wobec prawosławnych. Zwolniona niedawno z kolonii karnej członkini zespołu Pussy Riot Jekatierina Samucewicz zapowiedziała odwołanie się od tego wyroku. Sprawa zostanie rozpatrzona w wyższej instancji za miesiąc.

Nie czekając na ostateczny wyrok, dostawcy usług internetowych oraz właściciele serwerów w Rosji zaczęli blokować i usuwać wszelkie materiały filmowe zawierające treści odnoszące się w jakikolwiek sposób do "pusyriotek". Ofiarą tej czystki padło nawet nagranie spotkania premiera Miedwiediewa z działaczami partii Jedna Rosja, na którym premier Federacji Rosyjskiej oznajmia, że robi mu się niedobrze pod wpływem twórczości tych artystek, a nawet na sam ich widok - pisał o tym rosyjski portal prasowy fontanka.ru. Ta wiadomość wydała mi się przejawem paranoi, przypominającej rządy Breżniewa, określane jako neostalinizm, toteż postanowiłem ją sprawdzić. Niestety (bo chyba raczej nie wróży to dobrze Rosji) okazało się, że to prawda.

Przedstawicielka firmy Google w Moskwie (która, jak wiadomo, wykupiła serwis YouTube) Ałła Zabrowskaja powiedziała, że jej szefowie podejmą decyzję w sprawie usunięcia czterech inkryminowanych nagrań wideo, po otrzymaniu odpowiednio potwierdzonego odpisu wyroku sądowego, zawierającego wszystkie linki pod którymi znajdują się inkryminowane filmiki. Tak przynajmniej podała agencja prasowa AFP, którą cytuje m.in. tygodnik "The Australian". Można się spodziewać, że rosyjskie władze użyją wszelkiego rodzaju wpływów, aby do tego usunięcia doszło. Putin zagiął parol w tej sprawie, o czym świadczy m.in. sprzeczne z regułami dyplomacji wydarzenie, jakim była sprzeczka w tej sprawie z kanclerz Merkel podczas jej niedawnej wizyty w Rosji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Polityka jest rzeczą ziemską, a religia rzeczą wieczną. Nie należy przeto używać religii do celów nic wspólnego z nią nie mających." Ten cytat z wykładanej przez wielu ludzi nader prymitywnie (Polak-tylko-katolik) broszury Romana Dmowskiego Kościół, Naród, Państwo odpowiada częściowo na komentarz przedmówcy. Zaś o tym, czym jest "rosyjska idea" względnie Trzeci Rzym, napiszę wkrótce osobno na przykładzie zdumiewających rozważań pewnego rosyjskiego filozofa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto to jest Putin wszyscy wiemy! A te kobiety też nie maja, innego sposobu na manifestacje swojego weta .? A jak już o modlitwę idzie , to to się winno odbywać w ciszy i w zaufanym gronie wiernych ludzi modlitwy o wolna, Rosję . Jest stara piękna Rosyjska pieśń odnośnie nawrócenia Rosji . Rosjo Rosjo kogo ty zapomniałaś , kogo nie uczciłaś , ty Chrystusowi otwórz granice a będziesz pełna miłości i radości . Osobiście będąc w Rosji śpiewałem ja, z ludźmi wierzącymi Chrystusowi , i widziałem jak oni kochają swojego zbawiciela i swoja Rosję są bardzo dumni , że Rosja wciąż jeszcze jest dużym krajem umiłowanym i ukochanym, ? ale to zupełnie inna para kaloszy .! No cóż tonący i brzytwy się chwyta ? . Osobiście polubiłem tych ludzi , którzy naprawdę kochają Rosję , i chcą aby tam było cudownie , jak w niebie,? ale znając prawdę to tylko tam w niebie jest Miłość , radość , sprawiedliwość , wierność po prostu doskonałość , dojrzałość i wszystko na swoim miejscu jak winno być w każdym kraju Europy a nie jest tak i wiem ze nie będzie tylko coraz gorzej będzie a choć będą mówić ze pokój i bezpieczeństwo to w mik się wszystko skończy zagłada, ludzkości.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, jak tavarisch R. Sikorski przy okazji dyskusji o ACTA mawiał: na ulicach też kiedyś wszyscy jeździli jak chcieli, a potem zaprowadzono porządek i wytyczono reguły współżycia (współjeżdżenia).

W Rosji panuje stary dobry zamordyzm Vlada P.(-alownika), to i w rosyjskiej sieci nie może być inaczej, chyba że ktoś łudzi się, że Internet powinien być nietykalny i niezależny. Zresztą, forma sprzeciwu tych całych Waginozamieszek należała do prymitywniejszych. Bardziej bym im współczuł, jakby skutecznie organizowały jakieś wiece antyrządowe czy publikowały materiały objaśniające tragizm życia politycznego w tym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.