Facebook Google+ Twitter

Puszcza Białowieska i Mazury cudami świata natury?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-21 19:44

Puszcza Białowieska i Mazury startują w konkursie na 7 cudów świata natury. O tytuł ubiega się 261 miejsc z całego świata.

Cuda świata wybierają internauci. Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło piątek 22 maja ogólnopolskim dniem głosowania na naszych przedstawicieli w konkursie. Linki do głosowania na stronach internetowych www.mazurycudnatury.pl i www.bialowiezaforest.eu.

Dwa lata temu cały świat wybierał 7 nowych cudów świata. W głosowaniu wzięło wówczas udział ponad 90 milionów ludzi. Tym razem zapadła decyzja, by wybierać obiekty przyrodnicze. Polska startuje w dwóch kategoriach: "Lasy, rezerwaty, parki narodowe" oraz "Krajobrazy, formy polodowcowe". Dzięki temu rozróżnieniu możemy głosować na dwie propozycje.

Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański liczy na wygraną Puszczy Białowieskiej. Ma nadzieję, że turystów przyciągnie żubr. Marszałek dodaje, że promując własny region, Podlasie zachęca do głosowania na przyjaciół z północy, czyli Wielkie Jeziora Mazurskie.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke uważa, że wygrana w tym konkursie jest nie do przecenienia. Przy okazji jest to bowiem darmowa promocja na całym świecie.

Czas na głosowanie mamy do 7 lipca - wtedy spośród ponad 260 kandydatur zostanie wybranych 77 finalistów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w 2011 roku.

Jutro ogólnopolski dzień głosowania, a specjalne stanowiska, gdzie będzie można oddać głos, znajdą się na przykład w Sejmie. Głosujemy w Internecie. Z polskimi propozycjami rywalizują między innymi lasy deszczowe w Amazonii, Park Narodowy w Indonezji czy pustynia Wadi Rum w Jordanii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.