Facebook Google+ Twitter

Puszcza Białowieska i Wielkie Jeziora Mazurskie w finale?

Dzisiaj dowiemy się czy Puszcza Białowieska i Wielkie Jeziora Mazurskie zakwalifikują się do finałowego konkursu "New 7 Wonders".

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bialowieza_Deby_rzeka_Barry_Kent.JPGSpośród 77 półfinalistów, którzy zostali wybrani w siedmiu kategoriach przez internautów z całego świata, dzisiaj jury szwajcarskiej fundacji "New 7 Wonders" zadecyduje o zakwalifikowaniu do wielkiego finału 28 miejsc.

Mazury / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/53/2005-09_Masuren_2.jpgWarto przypomnieć, że wspomniane kategorie to: "lasy, rezerwaty i parki narodowe" - w tej kategorii zgłoszona została Puszcza Białowieska, "krajobrazy i formy polodowcowe", w której startują Wielkie Jeziora Mazurskie, a ponadto "wyspy", "góry i wulkany", jaskinie, formy skalne, doliny", "jeziora, rzeki, wodospady" oraz "krajobrazy morskie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.07.2009 22:51

Dla miłośników natury Puszcza Białowieska jest wspaniałym miejscem, może ze względu na położenie mniej odwiedzana jak pojezierze mazurskie, ale sama puszcza ma w sobie tyle uroku, że chętnie tam powracam co jakiś czas. http://domkiwbialowiezy.pl/?gclid=CPn7yuDV55sCFYoVzAod8G5hAA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.