Facebook Google+ Twitter

Puszcza Białowieska wzywa na wiosnę

Białowieża przez okrągły rok żyje swoim wyjątkowym, naturalnym rytmem. Ale szczególnie wiosną puszcza przybiera bajkowe kolory i uwodzi niepowtarzalnym zapachem świeżego lasu.

Żubry w Puszczy Białowieskiej / Fot. materiały prasoweO tej porze roku zew natury wzywa wędrowców na kolejne wyprawy. Tu, na skraju Puszczy Białowieskiej, gdziekolwiek się nie ruszymy, spotkamy coś ciekawego. Najprostsza droga prowadzi oczywiście do lasu. Jednak to nie jest las, jak każdy inny. Tu piknik, grzybobranie, wycieczka kajakiem albo rowerowa przejażdżka stają się nadzwyczajnym przeżyciem. Oryginalne gatunki ptaków fruwają nad naszymi głowami. Być może zaprowadzą nas wprost na spotkanie z naturalnymi gospodarzami puszczy – żubrami, które korzystają tu z wolności. Nigdzie w Polsce nie ma tak licznej populacji tych dostojnych zwierząt.

Odpocząć można w Miejscu Mocy. Naturalny system energetyczny Ziemi i Kosmosu sprawia, że zbiera się w nim korzystna dla człowieka energia. W czasie dalszej wędrówki warto zwrócić uwagę na Królewskie Dęby, potężne drzewa, które idealnie wpisują się w nastrój puszczy.

Białowieża to jednak nie tylko las. Spacerując ulicami miasteczka nie można pominąć XIX-wiecznej cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy. Koniecznie należy wejść do środka. Z ikonostasem z kolorowej majoliki stanowi ona jedyny tego typu zabytek w Polsce. Skoro przybywamy do puszczy, jesteśmy zapewne miłośnikami fauny i flory. Warto więc wybrać się do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego.

Białowieża to również wygodna baza hotelowo-noclegowa. Do istniejących już obiektów w maju dołączy kolejny, nowoczesny i naturalny zarazem. Matecznik jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie puszczy. Panoramiczne okna każdego z pokoi kameralnego obiektu wychodzą na tereny chronione Natura 2000. We wnętrzach wykorzystano materiały i wzornictwo, które sprawiają, że nawet korzystając z Internetu albo nowoczesnej strefy relaksu, goście nie tracą uczucia obcowania z przyrodą. Restauracja oferuje sezonową, tradycyjną kuchnię, a zielarnia oryginalne napary, herbatę i aromatyczne, własnoręcznie pieczone ciasta. Matecznik ma być przystanią, a zarazem drzwiami, prowadzącymi wprost do Puszczy Białowieskiej.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które czekają tu na turystów. Po przyjeździe sami zdecydują, na co mają ochotę. Być może wystarczy wędrówka z aparatem? Ci, którzy pragną mocniejszych wrażeń, skorzystają z zorganizowanych specjalnych aktywności, jak np. nocny marsz przez puszczę z pochodniami. Miłośnicy zabaw z jeszcze większą dozą adrenaliny zdecydują się natomiast na podróż w przeszłość. Odważni mogą bowiem przeżyć na własnej skórze napad żołnierzy i wcielenie do armii.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.