Facebook Google+ Twitter

Putin do gejowskich gości Soczi: "Zostawcie dzieci w spokoju"

W czasie spotkania z przedstawicielami korpusu ochotników Olimpiady w Soczi szef Federacji Rosyjskiej utożsamił środowiska LGBT z pedofilią. Jego wypowiedź obiega już świat.

Putin odpowiada na pytania ochotników. / Fot. poral prezydenta FRJako jedna z pierwszych podała ją agencja prasowa RIA Novosti w swoim anglojęzycznym serwisie:

http://en.ria.ru/russia/20140117/186631856/Putins-Message-to-Gays-in-Sochi-Leave-Children-in-Peace.html


Natomiast w pełnym brzmieniu znajdujemy ją na stronie głównej portalu prezydenta Rosji: „PYTANIE. Mam jeszcze drugie pytanie. O zadanie go prosili ochotnicy-cudzoziemcy. To nieco lekkomyślne pytanie i kojarzy się wręcz z chuligaństwem, ale zaryzykuję. Jak to się stało, że obowiązuje u nas ustawa zabraniająca propagandy homoseksualizmu, natomiast mundury ochotników zostały wykonane w gamie kolorów, w tęczowej gamie?

W. PUTIN: Jeśli pan myśli, że to ja projektowałem ten mundur, to ogromnie się pan myli. To po pierwsze. Po drugie nie ma u nas żadnych zakazów praktykowania nietradycyjnych form współżycia seksualnego między ludźmi. Obowiązuje u nas zakaz propagandy homoseksualizmu i pedofilii, pragnę to podkreślić, wśród nieletnich. Są to dwie absolutnie różne rzeczy. Absolutnie różne, bo takiego współżycia nie zabraniamy, natomiast jego propagandy owszem.

Mam jeszcze dzisiaj konferencję prasową i na pewno pojawią się tam takie pytania. Niczego z tych rzeczy nie zabraniamy, nikogo nie prześladujemy, w przeciwieństwie do wielu innych krajów na świecie, w tym USA, gdzie w niektórych stanach prawo wciąż jeszcze przewiduje karalność takiego współżycia. U nas niczego takiego nie ma, więc niech wszyscy poczują się swobodnie i bez skrępowania. Proszę bardzo, tylko proszę: zostawcie dzieci w spokoju.

Zaś tak nawiasem w niektórych krajach na świecie już stawia się na porządku dnia zagadnienie legalizacji pedofilii. Tak, tak... To już omawia się sposób praktyczny, w organach ustawodawczych.” Na kolejne pytanie dociekliwego młodego człowieka: „Co to za kraje?” prezydent odpowiedział, że nie chce psuć stosunków z nimi, natomiast można to ustalić wrzucając odpowiednie hasła w internetową wyszukiwarkę.

http://kremlin.ru/news/20076

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.