Facebook Google+ Twitter

Putin do Polaków: Modlimy się razem z Wami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-10 22:56

- To również nasza tragedia - te słowa skierował premier Rosji Władimir Putin w specjalnym orędziu do narodu polskiego. Zapewnił także, że zrobi wszystko, by katastrofa pod Smoleńskiem została wyjaśniona.

- Przeżywamy to tak samo jak Wy. Pragnę złożyć wyrazy współczucia Polakom i Polsce. Modlimy się razem z Wami - powiedział Putin w nagraniu przekazanym TVP. Zapewnił także, że zrobi wszystko, by tę tragedię wyjaśnić i pomóc rodzinom ofiar.

Putin spotkał się w Smoleńsku z premierem Donaldem Tuskiem. Wcześniej obaj politycy odbyli wideokonferencję z przedstawicielami odpowiednich służb w Moskwie. Dotyczyła ona pomocy rodzinom ofiar katastrofy i koordynacji działań, związanych z identyfikacją ciał. Działania te będą prowadzone wspólnie przez stronę polską i rosyjską.

Część ciał ofiar katastrofy została przewieziona ze Smoleńska do Moskwy. Przeniesione je do specjalnych aut i w eskorcie milicyjnych samochodów zostaną przewiezione do Biura Ekspertyz Sądowych przy ulicy Tarnyj Projezd w moskiewskiej dzielnicy Carycyno. Tam zostaną wykonane ekspertyzy oraz odbędzie się identyfikacja ofiar.

Moskiewskie władze przygotowały już grupę psychologów, którzy w razie potrzeby mają pomóc bliskim ofiar. Zarezerwowały też 150 miejsc dla rodzin ofiar w jednym z hoteli i zobowiązały się do pokrycia kosztów ich pobytu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.