Facebook Google+ Twitter

Putin docenia demokrację, ale "Rosja powinna pozostawać Rosją"

Rosyjski prezydent Władimir Putin wygłosił przed parlamentem historyczne orędzie. Stwierdził m.in., że podziela uniwersalne zasady demokratyczne.

 / Fot. EPA/YURI KOCHETKOVPrezydent Władimir Putin przed Zgromadzeniem Federalnym w Sali Georgijewskiej na Kremlu, w trakcie orędzia oświadczył, że Rosji przypadła w udziale ponad połowa żyznych gleb na świecie, toteż za pięć lat kraj ten powinien uzyskać całkowitą niezależność żywnościową, a za jakiś czas zostanie największym światowym dostawcą żywności.

Przedsiębiorców i szefów ministerstw poinformował, że w celu jakościowego odnowienia gospodarki, niezbędna jest prywatna konkurencja. Nieodzowne jest w związku z tym opracowanie mapy drogowej "rozwoju nowych branż - jak to określił prezydent - wysokotechnologicznych" - podaje serwis polish.ruvr.ru.

"Rosja powinna dokonać kolejnego skoku technologicznego. Tym sposobem zdoła wytrzymać ostrą konkurencję na rynkach światowych, zachować swoją suwerenność i specyfikę narodową" - oświadczył deputowanym i narodowi rosyjski prezydent.

Prezydent Putin wskazał też na potrzebę umocnienia pozycji Rosji w kosmosie i w energetyce jądrowej oraz odrodzenia bazowego branży budowy samolotów, statków i specjalistycznych przyrządów. Podkreślił przy tym, że już przystąpiono do odtworzenia narodowego przemysłu elektronicznego, przy "aktywnym udziale prywatnego kapitału".

Istotnym elementem wyboru politycznego, a jednocześnie władzy w Rosji jest demokracja. "Dla Rosji nie ma i nie może być innego wyboru politycznego" - zaakcentował Władimir Putin. Prezydent oświadczył, że podziela uniwersalne demokratyczne zasady, przyjęte na całym świecie, ale - jak podkreślił - "rosyjska demokracja to władza właśnie narodu rosyjskiego".

"Będą się zmieniać partie rządzące, rząd, prezydent, lecz powinny być niezmienne podstawy państwa i społeczeństwa. Demokracja to możliwość nie tylko wyboru władzy, lecz również stałej jej kontroli" - podkreślił stanowczo przywódca Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To orędzie jest historyczne i napiszę o tym dziś i jutro artykuł co najmniej dwuczęściowy, który zamierzam też przetłumaczyć na angielski, a następnie niemiecki i rosyjski, publikując te tłumaczenia via Szwajcaria i Ukraina. Pierwsza część powinna ukazać się na tym serwisie (jeśli Bóg milosierny pozwoli) już jutro po południu. Wyjdę oczywiście poza samo orędzie, przedstawiając generalny zwrot w polityce Putina, zwłaszcza wewnętrznej. Samo orędzie oglądałem dzisiaj na portalu rosyjskiej telewizji Rassija 1 i stwierdzam na gorąco, że główną jego cechą było skupienie się na sprawach wewnętrznych. Oprócz sprawy wysokich technologii mówca bardzo mocno podkreślił zwalczanie korupcji, proponując szereg konkretnych rozwiązań, które mają prowadzić do jej niemal całkowitego zdławienia w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat.

Ze względu na ogromne znaczenie, jakie może mieć zasadnicza zmiana polityki Putina nie tylko dla Rosji, postanowiłem odłożyć wszystkie inne tematy na bok i w wyniku w tym tygodniu napisałem tylko jeden poważny artykuł, dotyczący również spraw rosyjskich (a przy okazji również indyjskich):

link

Ten artykuł pragnę polecić również wszystkim interesującym się współczesnym lotnictwem bojowym, a Wielce Szanownego Pana Kolegę Stanisława zapraszam (oczyście nie tylko jego!) do przeczytania i komentowania artykułu, któremu nadałem tytuł roboczy: Nowa twarz Putina - Rosja przygotowuje się na światową katastrofę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.