Facebook Google+ Twitter

Putin dostanie Pokojową Nagrodę Nobla? Zgłoszono jego kandydaturę

Kandydatura Władimira Putina do Pokojowej Nagrody Nobla została złożona przez Międzynarodową Akademię Jedności Duchowej i Współpracy Narodów Świata - poinformowała agencja ITAR. Czy Putin na nią zasługuje?

Władimir Putin / Fot. www.kremlin.ru / CC 3.0Jak donosi gazeta.pl, kandydatura Putina do Pokojowej Nagrody Nobla została złożona przede wszystkim za "aktywny udział w rozwiązaniu syryjskiego konfliktu".

"Władimir Putin mógłby przywrócić tej nagrodzie prestiż nadszarpnięty przez przyznawanie jej z góry, a nie za istotne zasług" - stwierdził wiceprezes Akademii Biesłan Kobahija.

Prezydent Federacji Rosyjskiej ma wielu zwolenników, w tym Siergieja Komkowa, prezesa Ogólnorosyjskiej Fundacji Edukacji. "Prezydent wkłada maksimum wysiłku nie tylko w utrzymanie pokoju na terenie naszego państwa, ale też w pokojowe zakończenie światowych konfliktów" - argumentuje Komkow.

Rzecznik Kremla oświadczył, że Władimir Putin w swoich działaniach nie kieruje się chęcią zdobycia nagród, ponieważ najważniejsze dla niego są efektywne działania, dlatego administracja prezydenta nie zajmuje się tą inicjatywą.

Informacja o nagrodzie dla przywódcy Rosji wzbudziła wiele kontrowersji ze względu na zarzuty w kierunku państwa, jak i samego kandydata za nieprzestrzeganie praw człowieka. Przez przeciwników politycznych jest uznawany za odpowiedzialnego za m.in. zabójstwo dziennikarki Anny Politkowskiej oraz śmierć Aleksandra Litwinienki.

Niewyjaśniony pozostaje również udział Federalnej Służby Bezpieczeństwa (na której czele stał Putin w latach 1998-1999) w zamachu terrorystycznym w 1999 roku.

Zwolennicy jego kandydatury jako argument podają przykład Baracka Obamy, który w 2009 r. otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, a "szykuje sie do inwazji na Syrię". "Nasz prezydent starający się nie dopuścić do rozlewu krwi bardziej zasługuje na tę nagrodę" - mówi Josif Kobzon, deputowany popierający inicjatywę Akademii.

Historia Pokojowej Nagrody Nobla pokazuje, że kontrowersyjne decyzje były na porządku dziennym. Dowodzi tego nagroda z ubiegłego roku, którą otrzymała Unia Europejska. Zatem, czy Władimir Putin rzeczywiście na nią zasługuje?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Panie Marku to prawda, spsiały też wszelkie moralne wartości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma o co kruszyć kopii, jako że Nagroda Nobla już dawno się zdewaluowała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuły naukowe tracą na wartości, prestiżowe nagrody spsiały... Co za świat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech Komitet Noblowski tzn. parlament norweski podlizuje się możnym tego świata, skoro tak bardzo tego pragnie. Dlaczego Słowianin miałby być pod tym względem dyskryminowany? Ta nagroda dla Putina byłaby w pełni logiczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro Obama dostał... mnie by to nie dziwiło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koniec świata !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Haha, nie mogę, co za komedia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.