Facebook Google+ Twitter

Putin jest złym carem? Szanuj cara tego, możesz mieć gorszego!

Wczoraj rano chciałem obejrzeć co się działo w Moskwie 12 czerwca 2012 r. Wrzuciłem odpowiednie zapytanie w języku rosyjskim. Zaraz wyskoczyła mi cała gromada filmików wyprodukowanych przez skrajnych nacjonalistów oraz narodowych bolszewików, ostrych jak brzytwa.

Sonda

Czy Putin powinien oddać władzę opozycji?

"Putin to agent zachodnich imperialistów, żydowskich okupantów i obcych bandytów" / Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOV"Oni mordują przemysł krajowy w ramach WTO! Oni mordują naród rosyjski tytoniem i alkoholem! Oni chcą go zdusić przyzwoleniem na bezkarność obcoplemiennych band!" - powiedział Iwan Mironow (członek Komitetu Wykonawczego Kongresu Wspólnoty Wszechrosyjskiej).

"Znajdujemy się pod podwójnym uciskiem. Z jednej strony jesteśmy uciskani społecznie przez kompradorską burżuazję, a z drugiej jesteśmy uciskani narodowo przez żydowską organizację przestępczą, żydowską mafię. Właśnie mafia żydowska jest tą mafią, z której niczym króliki z cylindra magika wyskakują inne etniczne ugrupowania przestępcze. (...) W tej sytuacji popierać Putina mogą tylko ludzie pragnący się zadekować albo uprawiający pozory działania we właściwą stronę. (...) - mówił z kolei Pułkownik GRU (Gławnoje Razwiedowatilenoje Upriawlienje - radziecki wywiad wojskowy) w stanie spoczynku Władimir Kwaczkow.

Towarzysz pułkownik mówił, jak najbardziej poważnie. Obecnie przebywa pod specjalnym nadzorem w więzieniu Federalnej Służby Bezpieczeństwa Lefortowo. Toczy się przeciw niemu śledztwo w sprawie gromadzenia broni i amunicji oraz przygotowań do zbrojnego buntu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 15.06.2012 14:59

rosja to biedny kraj dochód plasuje ją gdzies tam obok francji czy innych srednich krajow no i ta demografia 140 mln obywateli to zdecydowanie za mało dzisiaj by odgrywać role supermocarstwa to musi być najmniej 300 - 400 mln no i zaawansowanie techniczne dzisiaj do tej roli nadaja sie jedynie USA i chiny....a putin dla rosjan pasuje nie za miękki i nie za twardy faktycznie mogliby trafić na gorszego jak stalin czy jelcyn...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawiiązując do poprzedniego głosu; Putin i Miedwiediew nie dążą do powtórki schemmatu supermocarstwowości ZSRR, ale do powtórki schematu supermocarstwa pełnowymiarowego czyli takiego, jakim byąy Stany Zjedn. w latach 1945-72. Supermocarstwo wojskowe, przemysłowe i rolnicze, a także kraj oparty na powszechnym dobrobycie; klasie średniej, stanowiącej ok. 3/4 jego mieszkańców. Zwiększone zbrojenia włoadze Kremla rozpatrują zatem również jako bardzo ważny czynnik napędowy gospodarki jakio całości. Tyle kremlowska teoria, a praktyka zależy chyba od tego, czy wreszcie uda się położyć kres rozkradaniu względnie marnowaniu mniej więcej połowy środków przeznaczanych na inwestycje państwowe względnie prywatne wspierane przez państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry i pouczający artykuł.

Równowagi w stosunku do wuja Sama nie mają szans uzyskać, chyba że zagłodzą naród. Rosyjska zagwozdka polega na tym, że im się wydaje, że wciąż są supermocarstwem, podczas gdy ich potencjał gospodarczy jest zbliżony do Włoch czy Francji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z moim imiennikiem. Putin i Miedwiediew właśnie to próbują zrobić. Punktem ciężkości są w tej chwili nowoczesne farmy hodowlane w zaniedbanych dotąd okręgach wiejskich, które mają ożywić gospodarczo prowincję, a jednocześnie przyspieszyć osiągnięcie bardzo ważnego celu, jakim jest samowystarczalność Rosji w dziedzinie produkcji mięsa. Co z tego wyjdzie, zobaczymy za jakiś czas. Putin z Miedwiediewem wykonują w tej chwili dość ostry zwrot w polityce gospodarczej i wypadnie mi jeszcze o tym napisać. Nasilenie zbrojeń (czy raczej odrabianie rosysjkich zaległości w tej dziedzinie i przywracanie równowagi w stosunku do wuja Sama) to tylko część wymyślonej (to też ciekawe) najwyraźniej przez nich obu układanki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety jak stwierdziłem chochlik nadal grasuje. Pojawił się jeszcze jakiś trzeci materiał filmowy. Pierwotnie miał to być:

http://www.youtube.com/watch?v=u8FBWAeZDbk

Kończąc już te zapasy z lichem (zdaje się. że dla mnie nie jest pechowy 13. ale 14 i 15 każdego miesiąca;-) dodam tylko, że na tym, który jest w tej ostatecznej wersji artykułu widzimy szereg czerwonych flag z sierpem i młotem. Są to ci komuniści, dla których Ziuganow jest za mało czerwony. Z kolei biało-żółto-czerwone to barwy wczesnego Wielkiego Księstwa Moskiewskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Putin nie powinien oddawać władzy tylko zrobić takie reformy żeby podniósł się poziom życia w całym państwie, a nie tylko na osiedlach dla bogatych. Jeśli komukolwiek się tam śni sen o potężnej Rosji, to powinien postawić na rozwój całego kraju ze szczególnym uwzględnieniem zaniedbanych prowincji, a nie myśleć że uda się wskrzesić/utrzymać feudalizm czy inną dyktaturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.