Facebook Google+ Twitter

Putin, Lawrence, Cook? "Time" przygotowuje się do wyboru "Człowieka Roku"

"Time" ogłosił kandydatów do tegorocznego tytułu "Człowieka Roku". Wśród nich są politycy, biznesmeni i przedstawiciele świata rozrywki. Zwycięzca zostanie ogłoszony na początku grudnia.

 / Fot. Fot. David Holt/ (CC BY-SA 2.0)Amerykański tygodnik "Time" jak co roku przyzna tytuł "Człowieka Roku". Trafi on do osoby, która w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy najmocniej wpłynęła na rozwój wydarzeń.

Tytuł "Człowieka Roku" przyznawany jest od 1927 roku, nie zawsze jest on jednak zaszczytem. W przeszłości otrzymali go m.in. Adolf Hitler (1938 r.), dwukrotnie Józef Stalin (1939 r i 1942 r.), Nikita Chruszczow (1957 r.) czy Juril Andropow (1983 r.).

Zwycięzcę plebiscytu poznamy w grudniu, ale już teraz tygodnik "Time" zdradził kto ma szansę na tytuł. Wśród kandydatów znaleźli się m.in. Wladimir Putin - prezydent Federacji Rosyjskiej, Narendra Modi - premier Indii, John Kerry - sekretarz stanu USA, lekarze i pielęgniarki pracujące z chorymi na ebolę, Malala Yousafzai - pakistańska aktywistka, laureatka pokojowego Nobla, Elon Musk - dyrektor generalny i techniczny w SpaceX, celebrytka Kim Kardiashan, piosenkarka Beyonce, aktorka Jennifer Lawrence, szef Apple Tim Cook, czy Abu Bakr al-Bagdadi - przywódca dżihadystów z Państwa Islamskiego - podaje tvn24.pl.

Tytuł "Człowieka Roku" przyznają dziennikarze tygodnika "Time", ale czytelnicy również mogą głosować. Na stronie internetowej Time można zobaczyć jak rozkładają się głosy czytelników. Na pierwszym miejscu znajduje się Vladimir Putin, a na ostatnim Kim Kardiashan.

Zobacz też: Apple zagrozi Spotify? gigant chce oferować Beats w każdym urządzeniu typu iPhone

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.