Facebook Google+ Twitter

Putin likwiduje RIA Novosti. Zastąpi ją nowa agencja informacyjna

Prezydent Rosji Władimir Putin zdecydował o reorganizacji agencji informacyjnej RIA Novosti, którą zastąpi nowy twór - Rossija Siewodnia. Na czele nowej agencji stanie konserwatywny publicysta Dmitrij Kisielow.

 / Fot. EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV/RIA NOVOSTI/KREMLIN POOLJak informuje wyborcza.biz, prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o reorganizacji RIA Nowosti i utworzeniu w jej miejsce agencji Rossija Siewodnia (Rosja Dziś). Celem nowego informacyjnego giganta ma być "naświetlanie za granicą polityki Federacji Rosyjskiej i życia społecznego w Federacji Rosyjskiej".

Agencja Rossija Siewodnia będzie mieściła się w tym samym budynku co RIA Novosti, a w jej skład wejdzie kompania radiowa Głos Rosji.

Szefem nowej agencji zostanie konserwatywny publicysta Dmitrij Kisielow, znany z kontrowersyjnych poglądów. W prowadzonym przez siebie programie telewizyjnym stwierdził m.in. że organy osób homoseksualnych powinny być palone i nie można ich transplantować. Ostatnio za "kłamliwe" relacje z proeuropejskich manifestacji w Kijowie krytykowali go Ukraińcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To ważny ruch na europejskiej szachownicy, ale czy wskutek tego nastąpi znaczna poprawa działania tak działalności agencji prasowej jak rozgłośni międzynarodowej Rosji, to się dopiero okaże. Jak na razie jedno i drugie przestawia sporo do życzenia. O ile np. sekcja niemiecka VOR pracuje wręcz wzorowo o tyle np. polska od wielu miesięcy wydaje się spać niczym niedźwiedź w zimie. Również agencja prasowa nie potrafiła jak dotąd powiązać swoich serwisów w poszczególnych językach, dodać większej ilości materiałów video, a w wielu depeszach grzeszy nadmierną suchością przedstawionych wiadomości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dmitrij Kisieliow, znany mi jako prowadzący programu "Interes narodowy" oraz współprowadzący "Proces dziejowy trwa" (Rassija 1) , gdzie regularnie wygrywa dyskusję z liberałem Nikołajem Swanidze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.