Facebook Google+ Twitter

Putin: Możemy analizować historię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-11 16:46

Premier Rosji powiedział, że nie jest przeciwny ponownemu przeanalizowaniu tego, co się odbywało w Europie przed drugą wojną światową.

Władimir Putin dodał jednocześnie, że Rosja chce, aby były to oceny obiektywne i "pomogły stanąć ponad ogólnymi pretensjami, wziąć się za ręce i iść naprzód".

Premier Putin na spotkaniu z politykami i politologami skupionymi w Klubie Wałdajskim odpowiedział między innymi na pytanie dotyczące normalizacji stosunków dwustronnych, zadane przez byłego premiera Polski Leszka Millera. Szef rosyjskiego rządu powiedział, że jego niedawna wizyta w Polsce na obchodach 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej miała na celu "wysłanie kolejnego sygnału polskiemu narodowi i społeczeństwu, że Rosja chce i zamierza budować stosunki z Polską, jak z państwem przyjaznym".

Szef rosyjskiego rządu powiedział, że nie chce być adwokatem radzieckiej dyplomacji z 1939 roku, ale jednocześnie zaznaczył, że Związek Radziecki jako ostatni podpisał porozumienie o nieagresji z Niemcami hitlerowskimi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.