Facebook Google+ Twitter

Putin: Nie chcemy zabraniać homoseksualizmu, ale musimy zakazać jego promowania

W atmosferze rozpoczynających się igrzysk w Soczi nie brak głosów sprzeciwu przeciwko rzekomej polityce dyskryminującej homoseksualistów przez rząd rosyjski. Władmir Putin postanowił zabrać głos i odeprzeć stawiane zarzuty.

 / Fot. EPA/ALEXEI NIKOLSKYJak podaje "Yahoo News", w odpowiedzi na pytanie zadane przez jednego z wolontariuszy olimpiady, prezydent Rosji Władimir Putin zapewniał, że pomimo wprowadzenia przez rząd ustawy zakazującej promowania poglądów homoseksualnych wśród dzieci, osoby o orientacji homoseksualnej są w Rosji mile widziane. W wypowiedzi prezydenta obok wątku homseksualnego pojawiła się sprawa pedofilii:

"Nie istnieją żadne zakazy dotyczące nietradycyjnych związków seksualnych. Mamy zakaz promowania homoseksualizmu i pedofilii. Chciałbym to podkreślić, promowania wśród młodszych" - tłumaczył polityk

Putin i inni politycy bronili ustawy z lipca ubiegłego roku jako drogi do ochrony praw dzieci. Krytycy uważają jednak, że prawo dyskryminuje mniejszości seksualne. Przepisy dotyczą promowania "nietradycynych relacji seksualnych" przez co rozumiany jest homoseksualizm, pedofilia i zoofilia.

W dalszej części wypowiedzi Putin zapewniał: "Nie zakazujemy czegokolwiek, nie prowadzimy na nikogo nagonki, nie istnieją żadne kary za homoseksualizm w przeciwieństwie do innych państw na świecie", "Każdy może czuć się swobodnie, ale zostawcie dzieci w spokoju!" - zaapelował polityk

W związku z licznymi głosami sprzeciwu środowisk homoseksualnych, ludzi kultury i sztuki a także polityków, rząd rosyjski nałożył ograniczenia dotyczące swobody zgromadzeń w Soczi w trakcie trwania igrzysk olimpijskich. Dekret prezydenta początkowo zakazywał wszystkich zgromadzień, ale później pod naciskiem opinii międzynarodowej Putin złagodził swoje stanowisko, udzielając pozwolenia na manifestacje za zgodą i w miejscach wyznaczonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Niedawno głos w sprawie zabrali pisarze, którzy wystosowali otwarty list w obronie praw osób o orientacji homoseksualnej. O wycofanie ustawy apelowała również Unia Europejska i Komitet ONZ ds. Praw Dziecka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jakoś umknęło uwadze, że Soczi leży w części Rosji najbardziej zagrożonej przez terrorystów-islamistów, a pozwolenie na dowolne manifestacje i demonstracje stanowiłoby dla nich znakomitą sposobność tak do zamaskowania się w tłumie jak i zabrania części tego tłumu ze sobą na tamten świat.

Wypowiedź Putina wraca do nas echem odbitym z zachodniego kierunku, a można było ją zauważyć o wiele wcześniej:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

USA?
Tam 8 południowych stanów zabrania promowania homoseksualizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie hasło. Odnosi się do obowiązującego prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"No promo homo." Kto zgadnie w jakim kraju jest obecnie modne to hasło?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.