Facebook Google+ Twitter

Putin oskarża UE o szantaż, a Tymoszenko wzywa ludzi na ulice

Po wstrzymaniu procesu przygotowywania umowy stowarzyszeniowej oczy Europy skupione są na Ukrainie. Władimir Putin twierdzi, że Unia Europejska wykorzystuje sytuację i szantażuje Ukrainę, a Julia Tymoszenko z kolei oskarża władze swojego kraju o "popełnienie największego błędu w życiu".

 / Fot. EPA/YURKO MORYKVASUkraina nie podpisze umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, a Julia Tymoszenko nie wyjedzie na leczenie za granicę - od wczoraj cała Europa żyje tą sprawą. Według Jurija Bojko, Ukraina zdecydowała się wstrzymać przygotowania, ponieważ nie otrzyma od UE żadnej rekompensaty za pogorszenie kontaktów handlowych z Rosją, które nastąpiłoby po podpisaniu dokumentów z Brukselą.

Wysłannicy UE nie tracą jednak nadziei, że sytuacja się zmieni, choć w tej chwili wydaje się, że szanse na to są niewielkie. Władze Ukrainy twierdzą, że wycofali się tydzień przed podpisaniem umowy wyłącznie ze względu na bezpieczeństwo państwa. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną jest niechęć Janukowicza do uwolnienia Tymoszenko.

W sprawie zabrał głos także Władimir Putin - informuje Onet.pl. Prezydent Rosji stwierdził, że Unia Europejska wywiera na Ukrainie presję i próbuje ją szantażować. Zasugerował, że słyszał "groźby europejskich partnerów, sięgające aż ułatwienia organizacji masowych protestów".

Rzeczywiście, na ulice w kilku największych miastach Ukrainy zaczęli wychodzić studenci. Do protestów zachęca Julia Tymoszenko, która stwierdziła, że "władze popełniły największy błąd w życiu" i dokonały przewrotu, który można porównać do puczu moskiewskiego z 1991 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiadomo o co idzie walka , dlaczego całe to zamieszanie . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślałem dotychczas, że UE to organizacja na wskroś gospodarcza, a teraz jej druga twarz, polityczna uzewnętrznia się coraz bardziej...

Wobec tego, jak tu wierzyć w deklaracje, że UE nie zabiera suwerenności narodom?

Czyż nie mają racji ci, którzy o UE mówią, że to są Sojedinionnyje Sztaty Jewropy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.