Facebook Google+ Twitter

Putin persona non grata w Europie?

Istnieje realna możliwość, że już niedługo premier Rosji Władimir Putin nie będzie mógł wjechać na teren Unii Europejskiej.

Możliwy zakaz wstępu na teren Unii Europejskiej jest reakcją Parlamentu Europejskiego na rosyjski
proces sądowy Chodorkowskiego. Był on jednym z najbogatszych Rosjan, któremu przedstawiono zarzuty defraudacji finansowych w spółce Jukos, której szefował. Po wyroku skazującym Michał Chodorowski został osadzony w kolonii karnej w obwodzie czytyjskim. Niedawno wyrok przedłożono o kolejne 6 lat.

Komentarze zarówno w samej Rosji jak i na Zachodzie są coraz bardziej krytyczne. Proces nosi wszelkie znamiona procesu politycznego i personalnych rozgrywek premiera Putina.

Parlament Unii Europejskiej obraduje nad opracowaniem listy niepożądanych Rosjan w Unii Europejskiej, łącznie z nakazem likwidacji ich wszelkich kont bankowych na terenie państw członkowskich. Obok nazwiska Władimira Putina i Igora Sachina, będą tam prawdopodobnie nazwiska sędziów i prokuratorów prowadzących proces i śledztwo w sprawie Michała Chodorkowski. Pomysłodawczynią projektu jest europarlamentarzystka z Estonii Kristiina Ojuland.

Źródło: Telegraph

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

stanisław karpinski
  • stanisław karpinski
  • 29.01.2011 09:19

BRAWO proponuję iść dalej tą drogą Po Putinie zabronić niekturym żydom za ich zbyt agresywny stosunek do Palestyńczyków

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
  • Polak
  • 23.01.2011 12:56

Aj jaka szkoda, że tak późno. Kiedy zaczął się proces Chodorkowskiego, dlaczego świat był głuchy na jego wołanie o uczciwy proces. Wtedy trzeba było izolować Putina. I napiętnować jego postępowanie. Ale oczywiście wtedy nie było to na rękę politykom ze świata. A teraz to politycy mogą Putinowi co najwyżej nos wycierać. I w ukłonach prosić by za gaz zbyt drogo nie policzył.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek Roszczyk
  • Leszek Roszczyk
  • 20.01.2011 07:33

...moze potrafilby Pan powiedziec skad prezydet RP Pan Komorowski w tak krotkim czasie jako dzialocz polityczny zdolal zdobyc taki majatek....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 19.01.2011 21:02

PE wziąłby odwet za złodzieja, bo dla Rosjan jest nim. I mają rację. Skąd zdobył taki majątek w tak krótkim czasie. Lenin w spadku mu go przecież nie przekazał. Putin po takiej uchwale stanie się w oczach Rosjan herosem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodorkowski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak debatują to i przestaną. Jakby mogli ośmielić się zatrzymać takiego człowieka?! Który klepał po ramieniu naszego wodza Donalda Tuska?! Jest przyjazny Polsce?! Niesamowite!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem całym sercem ZA.Lecz realia są takie, że nie ma na to najniejszych szans.Rosja jest zbyt duzym graczem na rynku np.energetycznym.Europa jak zwykle pomacha szabelką i koniec balu. Szkoda

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.