Facebook Google+ Twitter

Putin po spotkaniu z Tuskiem: Polski rząd prowadzi skuteczną politykę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-01 11:34

Zawsze uważaliśmy Polaków za braci w walce z faszyzmem - podkreślił Władimir Putin po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. Premierzy Polski i Rosji spotkali się na w Sopocie przed popołudniowymi obchodami 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Władimir Putin podczas konferencji prasowej przyznał, że istnieją pewne problemy dotyczące interpretacji historii. Zaapelował jednak o to, by wznieść się ponad te różnice i prowadzić zgodną politykę.

Premier Rosji zauważył, iż polski rząd w dobie kryzysu prowadzi bardzo skuteczną politykę gospodarczą. Putin podkreślił, że Polska i Rosja prowadzą rekordową współpracę gospodarczą i zapowiedział, że będzie ona jeszcze rozwijana - między innymi w dziedzinie technologii, innowacji czy wspólnych inwestycji.

Donald Tusk powiedział z kolei, że jest szansa na szybkie podpisanie kontaktu na dostawy gazu do Polski i Rosji. Polski premier wyraził nadzieję, że problem dostaw rosyjskiego gazu do Polski już nigdy nie będzie traktowany w kategoriach politycznych, a w relacjach polsko - rosyjskich będzie więcej zaufania.

Po spotkaniu polityków podpisano umowy międzyrządowe - między innymi o żegludze Zalewem Wiślanym. Rosyjska część Zalewu Wiślanego będzie otwarta dla statków wypływających z Polski i płynących do naszego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.