Facebook Google+ Twitter

Putin: Prestiż Rosji doznał uszczerbku przez sprawę gazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-17 11:49

Władimir Putin przyznał, iż w wyniku sporu o dostawy gazu do Europy prestiż Rosji doznał wielkiego uszczerbku. Premier Rosji przebywał od piątku z wizytą w Niemczech, gdzie rozmawiał z kanclerz Angelą Merkel.

W nocy szef rosyjskiego rządu spotkał się natomiast z redaktorami naczelnymi niemieckich gazet. W trakcie rozmowy Władimir Putin przyznał, że po wojnie w Gruzji już drugi raz w ciągu roku obraz Rosji w świecie został poważnie nadwyrężony. Jednak - zdaniem szefa rosyjskiego rządu - wina leży po stronie Ukrainy. Według Władimira Putina blokowanie dostaw rosyjskiego gazu do Europy jest wynikiem wewnętrznych starć "ukraińskich klanów".

Premier Rosji pośrednio winą obciążył też niemieckie media twierdząc, że "dopóki w Niemczech będzie panować przekonanie, że to Rosja jest winna przerwaniu dostaw gazu, tak długo Ukraina nie zmieni stanowiska".

Jak podkreślają komentatorzy, dwudniowa wizyta Putina miała zapewne przekonać Niemców do rosyjskich racji w sporze gazowym. Jednakże nerwowy przebieg konferencji prasowej i utarczki słowne z kanclerz Merkel wskazują, że cel ten nie został raczej osiągnięty.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Rosja gaz


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.