Facebook Google+ Twitter

Putin sprzeciwia się podkreślaniu podziałów etnicznych w rosyjskiej konstytucji

Władimir Putin sprzeciwił się propozycji zmian w konstytucji, które miałyby podkreślać rolę narodu rosyjskiego. Stwierdził, że taki zapis sprzyjałby powstawaniu nastrojów skrajnie nacjonalistycznych.

Władimir Putin w parlamencie (kwiecień 2012) / Fot. official site/Creative Commons 3.0Idea jaką przedłożono w Dumie była propozycją odnoszącą się do dyskusji nad zmianą zapisu w preambule konstytucji FR w której Rosja jest określona jako państwo "wielonarodowe." Władimir Putin nie okazał się być przychylnym inicjatywie wysuniętej przez KPFR (Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej), która optowała za "rosyjskim narodem wraz z przyłączonymi." Jak cytuje RIA Novosti, Putin wystąpił w Dumie dość stanowczo: "Rozumiecie, co byśmy zrobili? Uczynilibyśmy część naszego społeczeństwa ludźmi pierwszej kategorii, część - drugiej, a tak nie można robić."

Rosyjski przywódca przestrzegał przy tym przed tworzeniem nastrojów i partii politycznych o charakterze separatystycznym i nacjonalistycznym, gdyż Rosja jest narodem kompleksu zjednoczeniowego. Putin dodał przy tym, iż rdzenni mieszkańcy Rosji są jej "kręgosłupem, osnową, cementem." Zwrócił się też z prośbą do wszystkich polityków, by nie spekulowali w kontekście państwowych problemów w sposób zakrawający na nacjonalizm, gdyż w ten sposób Rosja zatraci swoją tożsamość i charakter federacji.

W liczącej sobie ponad 140 milionów mieszkańców Rosji można rozróżnić nawet do 180 odrębnych etnicznie społeczności. Rdzenni Rosjanie stanowią około 80 proc. populacji kraju według spisu ludności z 2010 roku.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ORION
  • ORION
  • 12.04.2012 14:27

ROZBICIE ROSJI JEST KWESTIĄ CZASU. NA POCZĄTEK WARTO ZAFUNDOWAĆ PUTINOWI KILKA KOLOROWYCH REWOLUCJI NP. W JAKUCJI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego Putin ma rację? Wystarczy przeczytać wywiad Anny Goodman z Johnem Perkinsem, opisanym w czasopiśmie naukowym "NEXUS-NOWE CZASY". Amerykanie dali sobie radę z Polakami, teraz chcą się dobrać do Rosjan. Tam są największe bogactwa Ziemi i surowce. A można tego dokonać poprzez separatystyczne ciągoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i wie co robi. W jedności siła, jak powiedział prezes Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.