Facebook Google+ Twitter

Putin stwarza problemy demokracji w krajach byłego ZSRR?

Premier Rosji Władimir Putin oskarżony został przez międzynarodową organizację pozarządową Freedom House, o stwarzanie problemów dla prawidłowego funkcjonowania demokracji w państwach byłego Związku Radzieckiego.

Władimir Putin / Fot. Presidential Press and Information Office, CC 3.0, wikipedia.ruInformacje o raporcie Freedom House pojawiła się na stronach ukraińskiego portalu newsru.ua. Raport zajmuje się przestrzenią postsowiecką po 20 latach od upadku ZSRR. W dokumencie przeczytać można, że Putin był osobą wytrwałą w napędzaniu nacjonalizmu i stwarzaniu problemów dla sąsiednich krajów, w których ustrojem dominującym jest demokracja. Były prezydent Rosji w najróżniejszych okresach wykorzystywał także taktykę zastraszania względem krajów bałtyckich oraz Polski i Ukrainy.

Freedom House zwraca uwagę, że ma to związek ze wzrostem cen surowców energetycznych, które drastycznie podskoczyły za czasów prezydentury Władimira Putina. Obecny premier Rosji okazał się mistrzem w integrowaniu swoich ekonomicznych i energetycznych interesów na arenie międzynarodowej, prowadząc agresywny atak na potencjalnych dostawców energii w Europie. Autorzy projektu przekonują, że Putin mając w ręku silną broń energetyczną zmuszał europejską krytykę do milczenia na tematy związane z nim samym, jak i z prowadzoną przez niego polityką oraz coraz bardziej rosnącym reżimem.

Raport zwraca także uwagę na fakt, że wygranie przez Putina kolejnych wyborów prezydenckich przyniesie ze sobą nowe problemy dla demokracji w całym regionie wynikające z prowadzonej przez niego polityki.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jarek Łazik
  • Jarek Łazik
  • 21.08.2011 14:13

Broń nas Panie Boże przed "demokratyczną Rosją" !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak tak Panie Romanie, a świstak zawija sreberka...

A jakby miał postępować były wszechstronnie wykształcony pracownik służb? Robi to samo co as wywiadu tylko że na większą skalę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od czasu gdy Putin pojawił się na scenie politycznej należy zapomnieć o demokracji. To urodzony despota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.