Facebook Google+ Twitter

Putin stworzył potwora. Widmo krąży po internecie

Dzisiaj zaczęło krążyć widmo. Nosi nazwę "Rosja Dzisiaj". Powołał je do życia mistrz propagandy, a kieruje nim Małgorzata. Nikt tego widma nie widział, ale zamiarem jego twórców jest, by napędziło jak najwięcej strachu.

Gdzieś na stepie, dokąd diabli ponieśli. http://demotivation.me/y1uo2bgfc79npic.html#.UzrGwVegFtU / Fot. Autor życzył sobie pozostać anonimowy.9 XII 2013 prezydent Federacji Rosyjskiej podpisał Dekret o Poprawie Działania Niektórych Aspektów Polityki Informacyjnej, przewidujący likwidację agencji Prasowej RIA Nowosti oraz Głosu Rosji i utworzenie w oparciu o ich kadry Międzynarodowej Agencji Prasowej "Rassija Siewodnia". Na czele nowego tworu miał stanąć czołowy komentator telewizyjny Dymitr Kisieliow. Z zapowiedzi płynących z Kremla wynikało, że będzie to narzędzie "służące kształtowaniu sprawiedliwego obrazu Rosji" jakiego świat nie widział. Natychmiast też pojawiły się komentarze ostrzegające przed międzynarodowymi skutkami ostrej niczym brzytwa szewca-abstynenta ironii pana Kisieliowa. Zwłaszcza ze strony tych, którzy zawodowo zajmują się ostrzeganiem przez Putinem i putinoidami. Podniósł się też jęk i płacz, podkreślający niebywałe (w Rosji) zasługi i cnoty staruszki RIA Nowosti, liczącej sobie okrągłe 75 lat. Podkreślano też, że przyszła redaktor naczelna - Margerita (czyli Małgorzata) Simonian, omal nie spadła z krzesła dowiedziawszy się, że oprócz telewizji Russia Today ma ciągnąć jeszcze to nie wiadomo co.

Po wielu tygodniach przygotowań wczoraj sekcja rosyjska Głosu Rosji (ale tylko ona) ogłosiła, że nie będzie już odświeżana i 1 kwietnia jej redakcja przechodzi do "Rosji Dzisiaj", tzn. do .... RIA Nowosti. Nie był to żart primaaprilisowy, ponieważ rzeczywiście wszystkie strony tej sekcji dzisiaj zamarły i działa tylko transmisja radiowa przez internet. Natomiast o "Rosji Dzisiaj" jest mnóstwo doniesień prasowych i ... ani jednego doniesienia na jej własnych stronach, które najwyraźniej nie istnieją względnie nadają w czwartym wymiarze. W każdym razie obie skazane na śmierć staruszki: RIA i Głos Rosji (najstarsze radio międzynarodowe, jak się podkreśla odwołując się do Radia Moskwa, 1927) mają się dziś dobrze i są niezwykle aktywne jak na nieboszczki.

Powstaje pytanie, co się właściwie dzieje w Rosji? Jest tam mocny człowiek czy go nie ma? Rosja zagraża światu czy świat zagraża Rosji? Wszystkiemu jest winien Putin, a może widmo Putina? A może to jest zemsta ducha Rasputina? A może Putin umarł i zastąpiono go sobowtórem, który w przeciwieństwie do siedzącego spokojnie i liczącego razem z oligarchami dolary otrzymywane za gaz i ropę prawdziwego rosyjskiego prezydenta zechciał prowadzić politykę wielkomocarstwową? Któż to może wiedzieć! Chyba tylko mistrz czyli Borys Pilniak alias Michaił Bułhakow w niebie. No i co teraz? Pisać na Berdyczów?

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Panie Tadeuszu, temat jest po trosze żartobliwy. Znając z grubsza metody Putina domyślam się, że parę osób siedziało już na męskiej rozmowie z nim przy pozłacanym biurku, oświetlonym zabytkową lampą, gdzie wyprostowuje się niedociągnięcia administracji centralnej. Jeśli jeszcze tego nie zrobił, to w najbliższym czasie mocny człowiek uczyni kogoś odpowiedzialnym za posprzątanie bałaganu i wypolerowanie tej części machiny państwowej na wysoki połysk. Oczywiście udzielając przy tym odpowiednich pełnomocnictw.

Tak nawiasem jest to jedna z tych rzeczy, które Rosję Putina czynią w moich oczach w miarę sympatyczną. Tak kiedyś rządzili również przywódcy zachodni, od Adenauera po panią Thatcher. Niestety, od tego czasu poziom rządzenia, zwłaszcza w Europie Zachodniej, znacznie się obniżył. O naszych przywódcach, tak z rządu jak opozycji już nie wspomnę. Koń jaki jest... Czasem z kimś ze swojej ekipy trzeba się rozstać, jeśli jednak silne przywództwo miałoby polegać tylko na tym, to pozostaje uczyć się od ... Mussoliniego.

Zaś całkiem poważnie. Pracuję w tej chwili (korzystając z przeziębienia) nad artykułem p. t. 1914. Wielkonakładowa prasa podżega do wojny powszechnej w Europie. Z rosnącym przerażeniem odkrywam, że sytuacja na świecie była wtedy (oczywiście w zarysach) niezmiernie podobna do obecnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już Pis i Kaczyński nie straszny ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby tak popatrzył gołym okiem, to zapewne zauważyłby, że "Śpiący Niedźwiedź" sam się nie zbudził. Ktoś szturchnął go w pośladek. Kto? Gdyby tak pomyślał gołą głową, to można byłoby zauważy, że zachodni kapitaliści nie mają z kogo czerpać zysków. Wschód jeszcze nie w pełni wykorzystany, przez swoich oligarchów - być może, że doszli do takiego zbawiennego wniosku, aby go zagospodarować. Mnie zastanawiają wydarzenia w Kijowie - po co był organizowany Majdan? Jeśli Ukraińcy chcieli zmian, to poczekanie do wyborów niewiele by opóźniło,oczekiwane zmiany, na lepsze. Obecna sytuacja odwróciła uwagę od stanu gospodarek w krajach zachodnich i od nieprawości w nich panujących. Zaznaczam, że nie twierdze, aby Władimir był aniołkiem. Ona także ma swoje za uszami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko OFE nie zamiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Normalnie jak z Archiwum "R" - jak Rosija.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosja to wielka zagadka, przynajmniej dla mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, chyba nastąpiły dalsze zakłócenia w działaniu rosyjskich agencji prasowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pożywiom, uwidim:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, aż się zdziwiłem, że umknęła Panu informacja, jakoby Putin dał osobisty przykład Ukrainie, i w imię troski o regionalne społeczeństwa i narody, zaapelował do rosyjskiego parlamentu, aby ten ogłosił powszechne referendum. Obywatele Federacji Rosyjskiej mieliby w nim opowiedzieć się za faktyczną federalizacją Federacji, nawet za daleko idącą autonomią poszczególnych regionów. Jeżeli dojdzie do skutku takie referendum, to być może wkrótce na Krymie powstanie autonomia Tatarów Krymskich wydzielona z części tego półwyspu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.