Facebook Google+ Twitter

Putin: Ukraina niedługo utraci swą "ekskluzywność"

Napięta sytuacja między Rosją, a Ukrainą trwa nadal. Atmosferę utrudniającą rozwiązanie konfliktu "podgrzewa" między innymi premier Rosji Władimir Putin.

"Ukraińska Prawda" na swoich stronach uważnie śledzi rozwój konfliktu między Rosją, a Ukrainą o ceny "błękitnego surowca".

Gazeta przytacza ostrą wypowiedź premiera Putina odnośnie niekorzystnej sytuacji związanej z chęcią renegocjacji umowy gazowej przez Ukrainę.

Władimir Putin odpowiadając na pytania dziennikarzy z agencji Interfax Ukraina,
stwierdził stanowczo, że wraz z rozpoczęciem przesyłania gazu za pośrednictwem Gazociągu Północnego, Ukraina już całkiem niedługo utraci swą - jak się wyraził - "ekskluzywność" wynikającą z faktu, że przez jej terytorium transportowany jest rosyjski gaz do zachodniej Europy.

Jednocześnie stwierdził: "Ukraina jest jednym z naszych stałych partnerów", po czym dodał: "Jak zawsze, w kraju, który jest tranzytowym istnieje pokusa, aby w jakiś sposób wykorzystać swoją sytuację. Nasza współpraca będzie miała bardziej cywilizowany charakter.

Podczas konferencji prasowej rosyjski premier poinformował także, iż już dziś Gazprom rozpocznie pompowanie gazu poprzez Nord Stream.

Z kolei szef Gazpromu, Aleksiej Miller podkreśla, że Ukraina wsadła do pociągu "tani rosyjski gaz" i jest zagubiona. Nie za bardzo wie, na której stacji ma wysiąść. I dodaje, że otrzymuje ona rosyjski gaz i tak po dużo korzystniejszych stawkach w porównaniu do Niemiec, Polski czy Rumunii.

Komentując ukraińskie plany zwrócenia się o pomoc w rozwiązaniu sporu z Rosją do międzynarodowego arbitrażu Miller stwierdził kategorycznie: "Nie widziałem dokumentów. Wcześniej ogłoszono, że Ukraińcy mają przygotowany komplet niezbędnych dokumentów do rozpoczęcia przewodu sądowego.

Aleksiej Miller skomentował również ukraińskie plany likwidacji Naftogazu: "Ukraina może robić co zechce ale musi powołać nową spółkę i wywiązać się z umowy do końca 2019 roku".

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mirek
  • Mirek
  • 06.09.2011 17:22

Rosja to kraj gdzie od zawsze rządzili super cwaniaczki . Wszyscy normalni powinni omijać Rosję szerokim łukiem , ponieważ Rosja bogata to Rosja bardzo arogancka , Rosja biedna to kraj z którym można współpracować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.