Facebook Google+ Twitter

Puzzle podróżnicze Beaty Pawlikowskiej - zabawa i nauka

Kolekcja autorska puzzli podróżniczych powstała z niezwykłych fotografii wykonanych przez Beatę Pawlikowską podczas jej licznych wypraw - do Brazylii, Indii, Japonii, Kambodży i Peru.

kolekcja puzzli / Fot. EdipresseBeata Pawlikowska, znana podróżniczka, ma coraz więcej ciekawych pomysłów. Oprócz książek podróżniczych, książek do nauki języków obcych i poradników, zaczęła pisać także książki kucharskie. Miałam okazję zapoznać się ze "Szczęśliwymi garnkami" - książkami kulinarnymi z przepisami na 4 pory roku, na święta oraz na ciastka, a także książką "Soki i koktajle świata". A ostatnio zrealizowała kolejny projekt - puzzle podróżnicze.

Autorskie puzzle Beaty Pawlikowskiej składają się z 60 elementów, które są średniej wielkości. Po ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach 330x220 mm. Układanki powstały z niezwykłych fotografii wykonanych przez Beatę Pawlikowską podczas jej licznych wypraw - do Brazylii, Indii, Japonii, Kambodży i Peru.

Puzzle podróżnicze Beaty Pawlikowskiej dostępne są w 5 wzorach:
Popołudnie w dżungli amazońskiej (Brazylia),
Na ulicach starej części Varanasi (Indie),
Śnieżne małpy w Jigokudani (Japonia),
Opiekun słoni w Angkor Vat (Kambodża),
Andyjskie lamy w wełnianych czapeczkach (Peru).

okładka / Fot. EdipresseDo mnie trafiły puzzle przedstawiające śnieżne małpy w Jigokudani w Japonii. Dzięki nim przekonałam się, że układanie puzzli nie tylko pomaga dzieciom rozwijać wyobraźnię przestrzenną, sprawność manualną i cierpliwość, lecz także jest doskonałą okazją do nauki. Dzięki puzzlom Beaty Pawlikowskiej można poznać zwyczaje zwierząt - w tym przypadku są to śnieżne małpy. Okazuje się bowiem, że ten gatunek małp mieszkający wysoko w górach, wygrzewa się w gorących źródłach Jigokudani. Jak tłumaczy autorka zdjęcia w nagraniu dostępnym dzięki aplikacji TAP2C: Szare, takie kosmate małpy o różowych twarzach siedziały prawie całe zanurzone w bardzo ciepłej wodzie i miały przy tym tak rozmarzone i tak zadowolone miny, nawet powiedziałabym, wyglądały na małpy medytujące, rozkoszujące się kąpielą w ten japoński, lodowaty dzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.