Facebook Google+ Twitter

PWO: włosko-amerykański debel królował w finale gry podwójnej

Ostatnie spotkanie tegorocznego Polsat Warsaw Open rozegrane na korcie centralnym było walką o zdobycie mistrzostwa w grze podwójnej. Bezkonkurencyjne okazały się Virginia Ruano Pascual i Meghann Shaughnessy.

 / Fot. Sandra MichalewskaPodczas obu finałów rozegranych ostatniego dnia warszawskiej imprezy można było dostrzec kilka analogii. Podobieństwo, które rzuca się w oczy to z pewnością identyczny wynik gry pojedynczej i podwójnej. Druga zbieżność to oczywiście wyrównana rywalizacja.

Pierwszy set gry podwójnej, zakończony zwycięstwem Włoszki i Amerykanki, to proste błędy ich przeciwniczek. W konsekwencji po pierwszej partii to Ruano Pascual i Shaughnessy wyszły na prowadzenie 6:3.

Początek drugiego seta przyniósł wyrównanie w gemach (1:1). Jednak w kolejnych minutach spotkania późniejsze zwyciężczynie przełamały serwis rywalek ustalając wynik na 3:1. A potem... 4:2 i właściwie ostateczny wynik pojedynku był już przesądzony.

Cara Black i Yan Zi wygrały jeszcze tylko dwa gemy w tej partii i musiały uznać wyższość swoich rywalek. Mistrzyniami Polsat Warsaw Open 2010 w grze podwójnej zostały Virginia Ruano Pascual i Meghann Shaughnessy wygrywając 6:3, 6:4.

Mecz trwał godzinę i 24 minuty. Mistrzowski debel popełnił jeden podwójny błąd serwisowy (przy czterech przeciwniczek). Wygrały 24 z 45 punktów po pierwszym serwisie (przy odpowiednio21 na 38 rywalek) oraz 6 z 10 punktów po drugim podaniu (Black/ Zi- 4 na 16).

Włosko- amerykańska para za zwycięstwo w grze podwójnej zainkasowała 31 tys. dolarów i 470 punktów do rankingu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.