Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31308 miejsce

PWSZ w Skierniewicach otwiera trzy nowe kierunki studiów

Dzięki pozytywnej decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpoczęła nabór na nowe kierunki – dietetykę, informatykę oraz pracę socjalną.

Budynek dawnych koszar wojskowych, przystosowany dla studentów PWSZ / Fot. GwierzbickiDietetyka jest kolejną po kosmetologii dziedziną nauki, która będzie działać pod egidą Instytutu Nauk o Zdrowiu, którym od ponad roku kieruje dr hab. n. biol. prof. nadzw. Wojciech Mielicki.
- Idziemy w dobrym kierunku, medycyna estetyczna, której częścią jest kosmetologia, jak również dietetyka, zyskują coraz większą popularność wśród studentów. Zwiększa się także zapotrzebowanie na usługi związane ze zdrowiem. Dzięki temu przyszli absolwenci Naszej Uczelni będą mogli łatwo odnaleźć się na rynku pracy – co dla nas dydaktyków jest najważniejsze – informuje prof. Mielicki.

Studenci podczas trzech lat studiów będą mogli współpracować min. z wykładowcami z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Instytutu Warzywnictwa w Skierniewicach, który wydaje się być stworzony do współpracy ze skierniewicką uczelnią. Posiada ona bowiem w swojej ofercie edukacyjnej także ogrodnictwo, które idealnie wpisuje się w strategię rozwoju miasta – stolicy nauk ogrodniczych.

Studenci dietetyki będą mogli wybrać spośród następujących specjalności: Dietetyka z promocją zdrowia, technologia żywności oraz technika żywienia. Z kolei przyszli kosmetolodzy będą mogli wybierać spośród specjalności takich jak: kosmetologia i organizacja usług kosmetycznych i kosmetologia i technologia kosmetyków.

Wykształcenie przyszłych informatyków wezmą na swoje barki wykładowcy z politechnik – śląskiej i łódzkiej oraz z Uniwersytetu Łódzkiego. Dla studentów przygotowano trzy specjalności: grafika komputerowa i multimedia, sieci i systemy komputerowe oraz bazy danych.
Z kolei dla trzeciego nowego kierunku – pracy socjalnej, naukowcy z PWSZ oddali do dyspozycji specjalności: praca socjalna w środowisku rodziny, praca socjalna z osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi, aktywizacja środowisk lokalnych oraz profilaktyka uzależnień w środowisku lokalnym.

W najbliższym czasie dzięki rewitalizacji zabytkowych - XIX wiecznych koszar wojskowych, studenci będą mogli korzystać z laboratoriów i sal specjalnie przygotowanych na potrzeby nowych kierunków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skierniewice dobrze mi się kojarzą. Skierniewickie jabłka są bardzo smaczne. Naukowcy "zagalopowali" się jednak zbyt daleko, tracąc miarę w poprawianiu natury. Dzisiaj, żeby jabłko dojrzało, trzeba je dobrze nasączyć truciznami. Dobrą politykę przyjęto tutaj: link Można u nich kupić stare odmiany drzew owocowych, odpornych na choroby i szkodniki. A wtedy można sobie pozwolić na dwa, trzy opryski i po sprawie. Odmiany ze Skierniewic potrzebują czternastu oprysków łącznie na choroby i szkodniki. Jak ktoś ma dobre zmysły węchu i smaku, wyczuje truciznę, gryząc jabłko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.