Facebook Google+ Twitter

PWSZ we Włocławku bez polonistyki

Włocławska PWSZ od roku akademickiego 2010/2011 zamyka swoje drzwi dla miłośników kierunku humanistycznego. Zniknie filologia polska z dwiema swoimi specjalnościami - dziennikarską i nauczycielską z jęz. angielskim lub niemieckim.

Włocławska PWSZ / Fot. Martyna BrudzeńskaUczelnia postanowiła skupić się na kierunkach, które cieszą się dużym zainteresowaniem, a zamknąć te, na które większej ilości chętnych brakuje. W ubiegłym roku znacząco spadło zainteresowanie filologią polską. Dla porównania, 3-4 lata temu polonistyka zachęciła grubo ponad 100 studentów na rok, z czego powstawały po 3-4 grupy, w ostatnim roku natomiast, utworzono tylko jedną grupę polonistów.

Studenci, którzy studiują teraz filologie polską dokończą swoją edukację w murach włocławskiej uczelni, jednak naboru na kolejne już nie będzie.

Wielu doktorów i profesorów związanych z tym humanistycznym kierunkiem dostało już wypowiedzenia. Są to m.in. wykładowcy dojeżdżający z Łodzi czy Torunia, wykładający także na zamiejscowych uniwersytetach.

Aktualnie największym powodzeniem cieszą się filologie obcojęzyczne- angielska i rosyjska, a także zarządzanie i stosunki międzynarodowe.

Włocławska Państwowa Wyższa Szkołą Zawodowa we Włocławku powstała w 2002r. Od początku istnienia Uczelni funkcję Rektora pełni prof. zw. dr hab. Krzysztof A. Kuczyński.

Prowadzi 7 kierunków z 30 specjalnościami, m.in. Zarządzanie/ specjalność: Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem; Administracja/ sp. Administracja skarbowa; Informatyka/ sp. Grafika komputerowa i aplikacje internetowe; Filologia angielska/ sp. Język angielski w turystyce czy Filologia germańska/ sp. Tłumaczenia specjalistyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ten `niby-artykulik`, jak to nazwałeś, jest tekstem dotyczącym sprawy usunięcia z uczelni kierunków humanistycznych. To chyba jest zrozumiałe- mówi o tym już sam tytuł, jeżeli tekst stanowi dla Ciebie ciężką barierę do pokonania, by go zrozumieć...
Nie rozumiem w ogóle zarzutu, co bym ja miała napisać o patologii na tej uczelni...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
  • bolek
  • 26.05.2011 18:21

o czym jest ten niby-artykulik?
o niczym
dość jest patologii w tej niby-uczelni, miejcie odwagę o tym napisać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.