Facebook Google+ Twitter

Pył wulkaniczny może utrudnić przyjazd oficjeli na pogrzeb

Wulkaniczny pył, który unosi się na niebie po wybuchu wulkanu w Islandii, może spowodować, że wielu przedstawicieli delegacji zagranicznych, którzy mieli uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu pary prezydenckiej, możne mieć duże problemy z dotarciem na uroczystość.

Problemy z komunikacją lotniczą spowodował wybuch wulkanu w Islandii. Unoszący się na niebie smog dymu i popiołu niesie w kierunku wschodnim, w stronę Europy, popiół po erekcji wulkanu.

Ogromna chmura z pyłów jest bardzo niebezpieczna dla samolotów, ponieważ wulkaniczne popioły pod wpływem temperatury, która panuje wewnątrz silników samolotu, może się stopić, a następnie stwardnieć w ich wnętrzu. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do awarii silników.

Chmura popiołu dotarła z Islandii nad całą Europę, w wyniku czego 15 kwietnia, przestrzeń powietrzna została zamknięta nad Wielką Brytanią, Szkocją, Holandią, Norwegią i Danią oraz częściowo ruch lotniczy został wstrzymany we Francji, Niemczech, Irlandii, Finlandii i w
Szwecji.

Z lotniska w Brukseli nie mogli wylecieć polscy eurodeputowani, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych ofiar sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu. Jeśli pogoda się nie poprawi, lotnisko w Belgii zostanie zamknięte, a europosłowie do Polski dotrą samochodami albo autobusami.

Chmura pyłu dotarła już do Polski. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zdecydowała się wstrzymać ruch nad polską przestrzenią powietrzną.

Źródło: www.tvn24.pl
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.