Facebook Google+ Twitter

Pyrkon 2008, najlepszy konwent sezonu, już blisko!

Tegoroczne święta wielkanocne dla fanów fantastyki i science fiction potrwają nieco dłużej. Tradycyjnie tydzień po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny w Poznaniu odbędzie się Pyrkon - obecnie najlepszy konwent w Polsce.

Pyrkonowy plakat. / Fot. www.pyrkon.plKonwent odbywa się cyklicznie już od kilku lat. Tegoroczna edycja ma być jak zawsze większa i lepsza. Organizatorzy zawiesili sobie dość wysoko poprzeczkę, gdyż zeszłoroczny Pyrkon w plebiscycie organizowanym przez Informator Konwentowy zajął pierwsze miejsca w kategoriach Najlepszy Konwent Sezonu oraz Najlepszy Konwent Sezonu - wybór konwentowiczów. Nagrody zobowiązują - organizatorzy chwalą się, iż w tym roku przygotowali program, którego łączny czas trwania wynosi ponad 300 godzin! Jest to imponująca liczba zważywszy, iż Pyrkon trwa niecałe trzy dni, a ze względu na zmianę czasu z zimowego na letni, odpada kolejna godzina.

Tegoroczny konwent został podzielony na 7 bloków programowych:

Pierwszy z nich to Blok Literacki, którego główną atrakcją będą zaproszeni goście. Zaproszono ich ponad trzy dziesiątki, w tym takie postaci jak: Rafał Dębski, Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Pilipiuk oraz gość z Czech, MiroslavŽamboch. Oczywiście oprócz prelekcji przewidziano panel dyskusyjny z udziałem autorów i czytelników.

Drugi blok to Blok RPG. Jego atrakcją będą zawody o Puchar Mistrza Mistrzów. Nagroda na Pyrkonie będzie obchodzić dziesięciolecie istnienia. Ciekawym wydarzeniem będzie premiera nowego, polskiego systemu RPG o nazwie Core.

Blok Konkursowy. Przez cały czas trwania w jednej z sal jak i w wybranych sala tematycznych odbywać się będą liczne konkursy. Organizatorzy w tym roku podeszli do sprawy w dość pomysłowy sposób, gdyż na konwencie będzie sklepik konkursowy. Nagrodami w konkursach będzie waluta konwentowa, którą będzie można w tym sklepiku wymienić na nagrody.

Pozostałe bloki to: Blok Multimedialny; Komiks, Manga i Anime; Games Room oraz Gry Bitewne.

Pyrkon ze względu na wielkość przedsięwzięcia, odbędzie się ono aż w trzech budynkach w Poznaniu przy ulicy Łozowej. Gimnazjum nr 43 i Szkoła Podstawowa nr 21 na trzy dni przeistoczą się w niekonwencjonalne sale prelekcyjne, w których wykłady będą prowadzić równie niekonwencjonalni prelegenci. Oto co ciekawsze z tytułów przygotowywanych wykładów: Kozackie wampiry, czyli odwieczny pościg w praktyce, Jucha tryskała aż miło!, Seks, miłość i ewolucja, Obcy czy rodzina - teorie o gościach z Kosmosu, Zrób sobie smoka, Praktyki magiczne i wróżbiarskie w starożytnej Azji Mniejszej.

W tym roku Pyrkonowi będzie towarzyszyła impreza - Arsenał Fantastyki w Cinema City. Literatura czy Film? Od 25 do piątku 28 marca w Ciemna City Kinepolis Poznań będzie można obejrzeć filmy fantasy i s-f. Zapowiadane są projekcje takich filmów jak: Złoty Kompas, Alien vs. Predator, Autostopem przez Galaktykę, Equilibrium oraz maraton Władcy Pierścieni. Wszystkie filmy łączy jeden fak t- są one adaptacjami dzieł literackich.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników i sympatyków fantastyki, a także ludzi chcących dopiero zacząć swoją przygodę z magicznymi światami, które dzięki naszej wyobraźni znajdują się bliżej niż myślimy.

Start konwentu już 28 marca o godz. 16.

Więcej informacji na oficjalnej stronie konwentu:

http://www.pyrkon.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.