Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24915 miejsce

Pyrzowice, Racibórz. Nielegalne papierosy na lotnisku

Śląscy pogranicznicy nie "wypuścili" z kraju papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W bagażach dwóch wylatujących z Polski podróżnych śląscy pogranicznicy znaleźli pochodzące z przemytu papierosy. / Fot. Śląski Oddział Straży Granicznej w RaciborzuNa lotnisku w Pyrzowicach we wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej z Raciborza dwukrotnie zarekwirowali kontrabandę nielegalnych papierosów. Jak powiedział nam ppłk. Cezary Zaborski, rzecznik prasowy tej formacji, to efekt prowadzonej przez śląskich pograniczników kontroli bezpieczeństwa. - Obie próby wywozu nielegalnego towaru miały miejsce w międzynarodowym porcie lotniczym w Pyrzowicach - informuje.

Pierwszą próbę przemytu ujawniono w trakcie kontroli prowadzonej przez odlotem samolotu do Paryża. W podręcznym bagażu 57-letniej obywatelki Francji polskiego pochodzenia funkcjonariusze znaleźli 39 paczek papierosów. Wszystkie miały mołdawską akcyzę.

Zatrzymana kontrabanda była warta około 740 zł. / Fot. Śląski Oddział Straży Granicznej w RaciborzuKolejne papierosy pochodzące z przemytu pogranicznicy znaleźli podczas sprawdzania podręcznego bagażu 25-letniej Polki odlatującej do Liverpoolu. - Miała ona 54 paczki papierosów, tym razem oznaczonych ukraińskimi znakami skarbowymi akcyzy - relacjonuje ppłk Zaborski.

Obydwie kobiety przyznały się, że chciały je nielegalnie wywieźć z Polski i wystąpiły z wnioskami o dobrowolne poddanie się karze. Podczas przesłuchania wyjaśniły, że kupiły je w Polsce na targowiskach od nieznanych osób.

Zarekwirowana kontrabanda łącznie była warta zaledwie około 740 zł. Wobec kobiet zostało jednak wszczęte postępowanie karno-skarbowe. Po zakończeniu postępowania wobec „przemytniczek” papierosy zostaną spalone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiadomość na pierwsze strony gazet.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.09.2010 12:19

Trzeba wszcząć postępowanie karno-skarbowe wobec tych urzędników,którzy importowali papierosy do kraju,a nie kpić nad kobietą za 5 kartonów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.