Facebook Google+ Twitter

Pytajnik Adama Lesławczyka. Odpowiada Bogusław Sielecki

Bogusław Sielecki zadebiutował w Wiadomoścoach24.pl 4.08.2008 r. tekstem "Byłem oficerem SB i nie wstydzę się tego", co wywołało osłupienie hipokrytów i czytelników nie znających realiów tamtych dni. Opublikował 122 teksty i 3 galerie.

Bogusław Sielecki lubił wypoczywać nad wodą / Fot. Album rodzinny Imię, imiona, nazwisko - krótko o sobie?
Bogusław, Jerzy Sielecki. Lew urodzony 10.08.1953 r. w Mikołowie na Górnym Śląsku. Wykształcenie wyższe techniczne. Od dwudziestu już lat, a więc chyba zawodowy, rencista.

Co najchętniej wspominasz z dzieciństwa?
Wakacyjne wyjazdy na wczasy z rodzicami nad ukochany Bałtyk, najczęściej do Łeby.

Co najchętniej wspominasz z okresu nauki?
Udział w licznych zawodach sportowych w roli reprezentanta szkoły: najpierw podstawowej, później średniej i wyższej.

Najgłupsza rzecz, którą zrobiłeś ?
W swojej naiwności i szczerości uwierzyłem w prawdomówność polityków. Dziś już wiem, że liczą się czyny a nie gładkie słowa. Do tego jednak trzeba dojrzeć!

Jakiego błędu byś na pewno nie popełnił?
Bogatszy o życiowe doświadczenia nie zrezygnowałbym z interesującej pracy naukowej po ukończeniu studiów w Politechnice Śląskiej.

Największe życiowe osiągnięcie?
Moja ukochana córka Izabela.

Spacer po ukochanym mieście / Fot. Album rodzinnyNajwiększa porażka?
Przedwczesna utrata zdrowia.

Kto dla Ciebie jest wzorcem (idolem)?
Jedynym wzorcem dla mnie jest moja nieżyjąca już mama. Idole przychodzą, odchodzą, zmieniają zdanie, przywdziewając na twarze różne maski. Mama zawsze jest jednakowa na swoim miejscu w mym pokancerowanym sercu.

Jakich ludzi cenisz?
Jak wpajała mi moja mama: człowiek jest tyle wart, ile warte jest dobro, które jest w stanie uczynić innym ludziom! Cenię więc ludzi uczciwych, szczerych, życzliwych, pełnych empatii, otwartych na długiego człowieka, wrażliwych na niedolę i krzywdę w otaczającej społeczności. Człowiek ma jedno życie i powinien przeżyć je jak tylko może najlepiej. Dlaczego nie mielibyśmy mu pomóc w osiągnięciu tego celu, jeżeli tylko mamy taką możliwość?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

LAK
  • LAK
  • 04.07.2011 12:30

Zawsze cenilem i cenie ludzi uczciwych !Dzisiaj przeczytalem krótki tekst jego córki (w Wiadomościach24)i wiem , że jest uczciwa osobą tak jak jej ojciec !Nigdy nie byłem partyjnym , co wiązało się z szykanami ale spotykalem na drodze rowniez uczciwych ludzi takich jak Bogdan Sielecki .Nawet w stanie wojennym wyslano mnie do Niemiec na szkolenie chociaż bylem i jestem katolikiem i to bezpartyjnym .Jestem wdzięczny takim ludziom za to , że żyli, pracowali dla dobra nas wszystkich (przeciez nikt takiego ustroju w PRL nie wybieral )to Alianci nas zdradzili i wepchneli nas w łapy Stalina !Warto o tym pamietac i glośno o tym mowic .

Komentarz został ukrytyrozwiń

"jestem (w stanie spoczynku) oficerem POLSKICH SŁUŻB SPECJALNYCH (czynnym w okresie PRL). Nie mam powodów, żeby się tego wstydzić!!! Jeżeli Ci to przeszkadza, nie przyjmuj mojego zaproszenia do grona moich znajomych! Docenię to i nie będę żywił urazy!"
Tak napisał do mnie Boguś zapraszając do grona znajomych. Nie przeszkadzało mi. Dobrze zrobiłeś Lesławie, publikujac ten tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Długo zastanawiałem się nad publikacją pytajnika.Boguś Sielecki odesłał mi go po autoryzacji tuż przed swoją śmiercią.Ponieważ był nie tylko moim Przyjacielem i ciężko przeżywał ataki po swoim przyznaniu i wyznaniu, że był oficerem bezpieki.A ponieważ wiem,że był człowiekiem uczciwym i prawym,postanowiłem pytajnik opublikować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten Pytajnik wyjątkowo wzrusza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leszku, dziękuję!
Choć nie poznałam Bogusia osobiście, był jednym z najbliższych mi ludzi.
Cechy charakteru, zalety ducha i umysłu każą zapamiętać Go prawym,
godnym wielkiego szacunku CZŁOWIEKIEM.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.07.2010 10:34

Nie ma ideałów, i dobrze! Cieszę się że pytajnik Pana przybliżył mi kilka postaci ale zdaję sobie sprawę, że każdy otworzył się tylko ciut, ciut, pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla Lesława *5 za przedstawianie ludzi portalu W24.
"Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre i złe strony."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.