Facebook Google+ Twitter

Pytajnik Adama Lesławczyka - odpowiada Paweł Kiliański

Paweł Kiliański - dziennikarz Wiadomości24.pl, napisał około 850 komentarzy, ponad 100 tekstów i opublikował 31 galerii. Tego niespotykanie energicznego młodego dziennikarza spotkałem na I Spotkaniu Dziennikarzy Obywatelskich w Ojcowie.

Paweł Kiliański - Autoportret / Fot. Album PawłaImię, imiona, nazwisko - krótko o sobie?
Paweł Kiliański. Rodowity katowiczanin, zakochany w "pięknym Śląsku". Miłośnik sportu, piłki nożnej (ulubiony klub to oczywiście katowicki GieKaeS) oraz skoków narciarskich (od czasów "Małyszomanii", wielbiciel Adama Małysza). Z cech charakteru to na pewno uparty, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, zawsze dążący do upragnionego celu. Jednym z moich największych marzeń jest zobaczenie na żywo meczu FC Liverpoolu na Anfield Road i mam wielką nadzieję, ze w najbliższym czasie się ono spełni.

Co najchętniej wspominasz z dzieciństwa?
- Najchętniej wspominam moją karierę bramkarską na tak zwanym "tartanie", czyli na boisku szkolnym gdzie jako mały "bajtel" chodzący do czwartej, piątej klasy podstawówki, zawsze byłem wybierany i grałem z gimnazjalistami, a nawet licealistami. Nieskromnie powiem, że byłem najlepszym bramkarzem na osiedlu i dlatego koledzy nazywali mnie "Cassilasem". Miałem nawet koszulkę bramkarską z jego numerem i nazwiskiem, żeby jego "moc" mnie nigdy nie opuszczała. Przez pewien czas trenowałem nawet w szkółce GKS Katowice i w Kolejarzu.

Co najchętniej wspominasz z okresu nauki?
- Wiele tego było. Śmieszne akcje i przygody w gimnazjum (wiadomo, okres dorastania), wycieczki, wspólne wyjścia, aż w końcu zarażenie "miłością" do dziennikarstwa w liceum.

Najgłupsza rzecz, którą zrobiłeś ?
- Ojjj... nie będę się o tym rozpisywał, bo może mnie redakcja zbanować za demoralizacje społeczeństwa.

Największa porażka?
- Z Ruchem Chorzów w lidze juniorów, gdzie puściłem aż pięć bramek. Miałem chyba z 10 lat i bardzo mocno to przeżyłem. Innymi nie będę się "chwalił".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.