Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15924 miejsce

Pytajnik Adama Lesławczyka. Odpowiada Tadeusz Durłak

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-05 17:11

Tadeusza Durłaka poznałem w latach 70. jako młodego i prawego działacza społecznego troszczącego się o rozwój społeczny mieszkańców terenów wiejskich. Do dnia dzisiejszego aktywnie działa na rzecz społeczności, w której żyje.

Tadeusz Durłak / Fot. Fot.Lesław Adamczyk Imię, nazwisko, proszę powiedzieć kilka słów o sobie.
- Tadeusz Durłak, przedsiębiorca, radny Miasta i Gminy Skała /4 kadencje w latach 1990-1994, 1998-2010/, funkcje: członek zarządu w latach 1998-2002 /likwidacja zarządu/, przewodniczący komisji Rady: komunalnej, budżetowej, przewodniczący Rady Miejskiej /2006-2008 marzec/, wiceprezes OSP Cianowice, członek Rady Nadzorczej BS Wolbrom. Zanim rozpoczął działalność na własny rachunek jako przedsiębiorca, pracował w Urzędzie Gminy Skała i Sułoszowa jako geodeta gminny.

Co najlepiej wspomina pan z dzieciństwa?
- Moje świadome dzieciństwo przypadało na lata 60. ubiegłego wieku, były to lata siermiężne, wypełnione ciężką pracą na roli, brak jakiś wyszukanych rozrywek dla dzieci. Dlatego najmilszym wspomnieniem tego okresu było pójście do szkoły, a w dalszej kolejności, dzięki ogromnym staraniom rodziców, zakup telewizora, który był szczytem luksusu dla dużej grupy ludzi.

Co najlepiej wspomina pan z okresu nauki?
- Ze szkoły podstawowej ten okres, kiedy już płynnie potrafiłem czytać po rosyjsku, miałem wtedy poczucie poligloty. Natomiast w szkole średniej okres praktyk geodezyjnych, gdzie oprócz poczucia dorosłości towarzyszył totalny luz.

Najgłupsza rzecz, którą pan zrobił?
- Mając taki bagaż życiowy niejedną głupią rzecz zrobiłem w życiu, jednak z perspektywy czasu wydaje mi się, że najgłupszą rzeczą był brak determinacji do ponownego zdawania egzaminu na studia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.