Facebook Google+ Twitter

Pytamy posłów o mszę w intencji deszczu

Msza w intencji deszczu, zamówiona przez posłów PiS wywołała u niektórych konsternację, u innych wesołość, duże zaintersowanie mediów oraz podejrzenia, że PiS w ten sposób chce pozyskać wiejski elektorat.

Dziś odbyła się msza w intencji deszczu. Zaproszenie dla posłów ogłoszone zostało wczoraj z trybuny sejmowej, tuż po głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu. Wyraźnie podkreślono przy tym, że zamówili ją posłowie PiS. Poseł sekretarz, zanim odczytał ogłoszenie, zastanawiał się głośno, czy to nie żart. Na sali zapanowała wesołość. Marszałek Marek Jurek upomniał zebranych i oświadczył, że jeśli któryś z posłów ma lepszy pomysł na suszę, to może go zgłosić.

Zaskoczeni wydawali się być nawet niektórzy klubowi koledzy posłów zamawiających mszę, pojawiły się też podejrzenia, że PiS zarzuca wędkę na wieś i rolników - elektorat swojego koalicjanta i PSL -u.

Poprosiliśmy o komentarz posłów różnych ugrupowań.

mwmediaPoseł Waldemar Pawlak (PSL)

Bez komentarza.

Poseł Piotr Gadzinowski (SLD)

Jak na razie deszcz nie spadł. Wygląda więc na to, że albo modlitwa była nieszczera albo mwmedia Niebo nie chce słuchać PiS. Nie pozostaje nic innego, jak dokonać zmian kadrowych w Niebie. Premier Kaczyński ogłosi, że Niebo zostało odzyskane i wtedy deszcz spadnie.

Poseł Tadeusz Cymański (PiS)

O ile wiem, to była inicjatywa kilku posłów. Gdyby informacja o mszy znalazła się w porannych ogłoszeniach, bez podania, że to inicjatywa PiS to nie spowodowałoby to takiego rezonansu i zainteresowania. Nie jest konieczne opatrywanie takiego ogłoszenia mwmediainformacją, kto zaprasza na mszę. Choć jako ludzie wiary mamy obowiązek dawać jej świadectwo, to ja wolałbym, żebyśmy czynili to swoimi postawami, a także naszym programem, a nie mówieniem, czy publicznym podpisywaniem się pod zaproszeniem na mszę. Zwłaszcza w intencji deszczu, który ważny jest dla wszystkich. Przy złych intencjach może to zostać źle odczytane. Jest cienka granica pomiędzy wyznawaniem wiary, jasnym, czytelnym znakiem dla innych, że jesteśmy katolikami, odwoływaniem się do wartości, nawet w przemówieniach publicznych, politycznych, gdy taka jest potrzeba, a demonstracją, manifestacją. Obnoszenie się z wiarą u wielu ludzi budzi od razu podejrzenie, że religia staje się narzędziem marketingowym, szczególnie przy okazji wyborów.

Poseł Renata Beger (Samoobrona)

Każda prośba o to, by spadł deszcz jest pozytywna, gdy jest susza, a do kogo mamy się zwrócić jak nie do mwmedia Opatrzności. Tylko, że Opatrzność należy prosić przed a nie po fakcie, jak już jest za późno. Przy zbożach to już nic nie zmieni, bo są spalone. Jednak nie mam nic przeciwko temu, w PiS jest wielu wierzących ludzi, a jak się zamawia mszę u księdza, to ksiądz też ogłasza w kościele, kto ją zamówił. My jako jednostki społeczeństwa we wszystkim dopatrujemy się podstępu. A dlaczego nie miało być tak, że posłowie PiS się martwią o to, że nie pada i jest susza? Jestem daleka od tego, by doszukiwać się w tym podtekstów politycznych.

Poseł Andrzej Mańka (LPR)

fot. mwmediaNie wiem, czy poseł sekretarz nie poszedł za daleko informując o tym, kto zamówił mszę, bo zazwyczaj się nie mówi o takich rzeczach. I nie wiem czy to było spontaniczne czy uzgodnione. Nie odbieram tego w taki sposób, że jest to chęć skupienia uwagi na PiS. W tym klubie jest wielu ludzi głęboko wierzących i nie sądzę aby wykorzystywali oni liturgię do rozgrywek politycznych.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jak się modli Cymanski to jest pewne z spadnie śnieg. A o Beger nie wspomne. Proponuje msze o rozumy.Tyle ze to troche zapużno wtym wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aleksiejko, odpowiedziałem Ci mailem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ooooo tu też cenzura?
zła jestem,a raczej wściekła i załamana o ocenzurowanie i w zasadzie docelowe zamknięcie radia BIS
wcześniej obecne rządy mi nie przeszkadzały,ale teraz to juz wybitnie
a ty ('sorki ziomal'-Pan) o wulgaryzm się czepiasz,gdy mi ręce opadły i brakuje checi do życia,bo ukradli mi moje ukochane radio
a może ty też 'z tych' ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

aleksiejka: przykro mi, ale muszę usunąć Twoj pierwszy komentarz ze względu na wulgaryzmy :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

...radziłabym zamówić mszę o rozum może...
bo ręce opadają dosłownie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.