Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15328 miejsce

Pytania do Pana Macieja Masłowskiego posła Kukiz'15.

Minęło 100 dni pracy parlamentarzystów, dlatego zgodnie z założeniami Strategii Zmiany wg Kukiz'15, aby wybrane i finansowane przez nas władze rozliczały się jawnie, publicznie z każdej wydanej złotówki, kieruję stosowne pytania.

Minęło 100 dni pracy naszych parlamentarzystów, dlatego zgodnie z założeniami Strategii Zmiany Kukiz'15, której jednym z głównych celów jest doprowadzenie do pełnej przejrzystości i jawności finansów publicznych, a także to, aby wybrane i finansowane przez nas władze rozliczały się jawnie, publicznie z każdej wydanej złotówki, kieruję stosowne pytania do Pana posła Macieja Masłowskiego (z okręgu wyborczego nr 23 Rzeszów-Tarnobrzeg):
- gdzie mogę znaleźć rozliczenie finansów biura po 100 dniach pracy pana posła (12,5 tys. zł biuro otrzymuje na miesięczną działalność) : koszty wynajęcia biura, koszty transportu , koszty zatrudnienia itp, itd... Nie pytam tu o roczne sprawozdanie przygotowywane przez posłów dla Marszałka, ale o wgląd w rozliczenia miesięczne wydatków wg faktur, bo jedynie to zapewnia pełną transparentność.
Ponadto, w imię transparentności działań, należy spytać pana posła Masłowskiego, czy pan dyrektor Biura poselskiego Grzegorz Droba, który nie jest znany z działalności w Ruchu Pawła Kukiza (jak twierdzi był członkiem partii Gowina), był/jest zatrudniony w firmie Emkart Maciej Masłowski oraz czy firma Grupa MVP Grzegorz Droba otrzymuje płatne zlecenia z biura pana posła Masłowskiego?
Zgodnie ze Strategią Zmiany Kukiz'15 jedynie wiedza obywateli o tym, jak wydawane są publiczne pieniądze jest kluczem do demokracji, a dostęp do informacji o tym, to narzędzie wczesnego ostrzegania, zapobieganie marnotrawieniu czy nierzetelnemu wydawaniu pieniędzy podatnika, który nadto jest pracodawcą posła.
Obywatel domagający się informacji na temat wydatkowania publicznych pieniędzy, nie może być uznawany za natręta, bo publicznie piętnując korupcję, marnotrawstwo, kolesiostwo i nepotyzm przywracamy obywatelem kontrolę nad naszym państwem. Wiemy, że spotkamy się w tej kwestii z olbrzymim oporem różnych grup interesu czerpiących korzyści z braku przejrzystości finansów państwa, ale stawimy im czoła.
Ja stawiam, ale wymagając od innych, zacznijmy od siebie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Myślą panie, że (wszyscy) posłowie śledzą W24? Może byłaby szansa na odpowiedź, gdyby pytania skierować do biura posła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba poseł ma obowiązek odpowiadania na pytania obywateli? Tym bardziej ten, bo jest z Kukiza'15 i obowiązuje go to co w wyborach głosił, chyba że już zmienił zdanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety odpowiedzi od posła nadal brak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie poznamy odpowiedź Pana Posła Masłowskiego na te pytania!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.