Facebook Google+ Twitter

Pytania heteryków 2

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-10 16:08

W moim poprzednim artykule usiłowałem odpowiedzieć na pytania najczęściej zadawane gejom na forach społecznościowych. Dziś kolejna dawka. Zapraszam do lektury i do dzielenia się własnymi przemyśleniami.

„A ja tam nie lubię pedalstwa, bo oni walą się w dupę, a to nie jest normalne”.

Takie stwierdzenia pojawiają się często. Często wydaje się, że piszą tak osoby, które nie mają ochoty podyskutować, chcą tylko jednorazowo „zabłysnąć”, coś napisać, bo przecież wypada powiedzieć coś zgryźliwego na „pedalstwo”. Tak też często jest takie stwierdzenie odbierane przez gejów biorących udział w takich dyskusjach. Dla gejów żyjących ze swoją orientacją, zmuszonych często do odpowiadania na tysiące podobnych pytań opowiadanie wszystkiego „od jaja” (czyli od początku) jest nużące. Jednak reagując agresywnie możemy spowodować, że tym razem nastawimy wrogo jakiegoś życzliwego człowieka, który chciał szczerze porozmawiać, lecz jest „zielony”, nie rozmawiał z nikim takie tematy, nie zna żadnego geja - nic więc dziwnego, że zaczyna od pytania, które mu się nasuwa w pierwszym skojarzeniu.

Nie traktujmy (my, geje) takich osób z góry - lecz starajmy się cierpliwie tłumaczyć. Bowiem to co z mojego punktu widzenia wygląda prosto i normalnie wcale tak nie musi wyglądać z perspektywy innego człowieka, mającego inne doświadczenie życiowe. Prośba też do pytających - jeśli zostaliście niewłaściwie potraktowani w rozmowie przez kogoś ze „środowiska LGBT” - nie zrażajcie się, szukajcie dalej odpowiedzi na Wasze pytania, aż traficie na życzliwego człowieka. Pomyślcie tylko, że ci polscy geje są tacy sami jak inni Polacy - czasami zawistni, czasami niemili, czasami podli. A czasem wyrozumiali, mili i grzeczni.

Ale wróćmy do odpowiedzi na nasze pytanie. „Nie lubię pedalstwa, oni uprawiają seks analny, czy to jest normalne”. Czy po prostu nie chodzi tutaj o to, że seks analny wzbudza w Tobie obrzydzenie (lub widok w ogóle dwóch mężczyzn uprawiających seks wzbudza w Tobie obrzydzenie)? Jeśli tak - a pewnie często tak się zdarzy - to z całym szacunkiem przyznaję Ci prawo do posiadania owego zdania. I absolutnie nie oskarżam Cię o homofobię.

Odczucia seksualne nie powinny podlegać dyskusji, każdy ma do swoich prawo. Ale jest istotna różnica, chociaż niektórym trudno ją wychwycić, pomiędzy seksem gejowskim a gejem jako osobą. Czy patrząc na jakiegokolwiek człowieka, obcego, na ulicy - utożsamiasz go z czynnościami seksualnymi, jakie on wykonuje w swojej sypialni? Z pewnością nie. I jest to normalne. To, co ktoś wykonuje w swojej sypialni jest jego prywatną sprawą.

Zrób sobie takie doświadczenie: w zatłoczonym autobusie, w którym może być około 100 osób wybierz losowo 5 (czyli 5 procent ze stu). Czy patrząc na te osoby myślisz o tym, co one wykonują w łóżku? A te osoby mogą być homoseksualne. Może ta starsza pani z laską jest lesbijką? Może ten „dresiak” jest gejem? Może ten chłopak, a może te dwie dziewczyny, które wyglądają na dobre przyjaciółki to zakochana para? A może autobus prowadzi gej? Może się tak zdarzyć (znam osobiście jednego takiego kierowcę autobusu miejskiego). Wiec podobnie jak na różne osoby nie patrzysz przez pryzmat jego seksualnych czynności - nie patrz tak na człowieka, o którym wiesz, że on jest gejem. Przecież na wiele osób na ulicy, także gejów o których nie wiesz, że są gejami nie patrzysz przez pryzmat ich seksualności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.