Facebook Google+ Twitter

Pytania o katastrofę pod Smoleńskiem

Minął już prawie miesiąc od katastrofy prezydenckiego samolotu i nadszedł czas by zadać sobie kilka ważnych pytań. Postanowiłem zebrać w poniższym artykule pytania, na które na razie nie ma odpowiedzi. Ja sam nie próbuję na nie odpowiadać, a jedynie zwracam na nie uwagę.

Na wstępie proponuję obejrzenie filmiku z pierwszych minut po katastrofie, z miejsca wypadku. Obiegł on co prawda cały światek internetowy, jest jednak możliwe, że ktoś go jeszcze nie widział. Dlatego podaję poniżej link do tego amatorskiego nagrania zrobionego telefonem komórkowym.

youtube.com

Jak się zdaje, można na nim usłyszeć „dawajcie gnata”, a następnie - „nie ubijajcie nas”. Gdy kończy się sygnał dźwiękowy, na filmie można usłyszeć - „ubijaj wsiuda” i następuje strzał. Pod koniec zdaje się, że można usłyszeć wypowiedziane w języku polskim - „zmiana planu kuźwa”.
Są to jednak dywagacje, gdyż jakość materiału jest tak marna, iż obawiam się, że trudno stwierdzić czy rzeczywiście ktoś wypowiedział te słowa.

1. czarne skrzynki

2 maja telewizja podała, iż 23 kwietnia miały zostać przekazane stronie polskiej czarne skrzynki i do tej pory nie miało to miejsca. Trzeci rejestrator jest w posiadaniu polskim
(to.com.pl - artykuł z 16 kwietnia). Co więcej, prokuratura miała się ustosunkować do powyższego amatorskiego filmu, jednak jak dotąd nie zrobiła tego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.