Facebook Google+ Twitter

PZPN chce odszkodowania od Narodowego Centrum Sportu. Za straty

Jak donosi Przegląd Sportowy władze PZPN żądają od NCS ponad miliona złotych odszkodowania. Ma być to zadośćuczynienie za poniesione straty.

Zatopiony stadion. / Fot. Dorota Kwiatkowska/W24PZPN swoje stanowisko w tej sprawie argumentuje tym, że tuż przed godziną 20 delegat FIFA, widząc co się dzieje, wystosował oficjalną prośbę o zamknięcie dachu. Wtedy władze Narodowego Centrum Sportu poinformowały jednak, że jest to niemożliwe z prostej przyczyny - podczas opadów deszczu dach się nie zamyka.

Z tego właśnie powodu na murawie stadionu narodowego "powstało jezioro", które uniemożliwiło przeprowadzenie spotkania. Początkowo było ono kilkakrotnie przekładane na późniejszą godzinę, ale ostatecznie zdecydowano się je rozegrać następnego dnia o 17.

PZPN na razie nie obliczył jeszcze ile NCS powinno wpłacić na jego konto. Ma to się stać w najbliższych dniach. Na początkowo wspomnianą kwotę miliona złotych ma składać się zwroty kosztów za bilety, ponowne wynajęcie stadionu oraz zakwaterowanie, wyżywienie i przejazd obydwu drużyn w następnym dniu. Grzegorz Lato stwierdził również, że PZPN został narażony na straty moralne oraz wizerunkowe. To również jest podstawą do ubiegania się o odszkodowanie.

Innego zdania jest NCS. Tam żadnej winy sobie nie przypisują i stwierdzają, że roszczenia finansowe względem nich są bezpodstawne.

http://pilka-nozna.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-PZPN-chce-odszkodowania-po-Polska-Anglia,artykul,149486,1,291.html

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.