Facebook Google+ Twitter

PZPN ma dyskutować o korupcji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-11 11:16

W południe rozpocznie się druga część Walnego Zgromadzenia Polskiego Związku Piłki Nożnej, poświęconego problemowi korupcji w polskiej piłce. Związek ma podjąć decyzję o sposobie dalszego karania klubów, które uczestniczyły w procederze korupcyjnym.

Pod obrady zostaną przedstawione trzy różne propozycje uchwał w sprawie zwalczania korupcji. Pierwsza z nich przyjęta przez Zarząd PZPN zakłada, że po sezonie 2008/2009 zniesiona zostanie kara degradacji dla klubów, które dopuściły się korupcji przed 20 maja 2005 roku. Ta data wyznacza początek afery korupcyjnej w polskie piłce. Po zakończeniu następnego sezonu obowiązywać będą jedynie kary finansowe i ujemnych punktów.

Kolejny wniosek to projekt Zbigniewa Bońka. Przewiduje on amnestię, obejmującą wszystkie przewinienia o charakterze korupcyjnym sprzed 11 maja 2006 roku.

Swoją propozycję przedstawił również prezes mazurskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Lewicki. Postuluje on, aby po zakończeniu następnego sezonu dopuszczających się korupcji działaczy, trenerów i piłkarzy karać dożywotnią dyskwalifikacją. Lewicki chce też, by w przyszłym sezonie pierwsza i druga liga zostały połączone, a następnie podzielone na dwie grupy. W sezonie 2009/2010 Ekstraklasa liczyłaby osiem drużyn.

Największe szanse na przyjęcie ma projekt zgłoszony przez PZPN. Poparcie dla tej propozycji zapowiadają także przedstawiciele spółki Ekstraklasa S.A. Przedstawiciele firmy zdecydowali wycofać własny projekt złożony na poprzedniej części Walnego Zgromadzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.