Facebook Google+ Twitter

PZPN ma nowe logo

14 kwietnia w Teatrze Capitol w Warszawie Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nową identyfikację wizualną.

Nowe logo Polskiego Związku Piłki Nożnej / Fot. nowe logo PZPNNowe logo przedstawia podpartą przez skrót polskiej federacji piłkę. Znajduje się na niej zarys orła utworzony z płynących czerwonych szarf. Złote fragmenty dodają wizualizacji powagi tworząc niejako dwie piłki oraz wieńcząc głowę ptaka koroną. Całość ma symbolizować polskość i dumę narodową. Według Franciszka Smudy obecnego selekcjonera ma również odzwierciedlać cechy reprezentacji Polski: dynamiczność, otwartość i profesjonalizm. Proces zmiany wizerunkowej związku rozpoczął się już jesienią zeszłego roku. Wtedy właśnie rozpisano konkurs na nowy brand designie. Wyłoniono trzy najlepsze propozycje po czym przeprowadzono badania fokusowe. W styczniu 2011 r. zarząd wybrał projekt agencji SaltPepper Brand Design. Autorem projektu logotypu jest Andrzej Antoniuk.

Celem powstania nowego logo jest w dużej mierze chęć zmiany wizerunku. Przestarzałe i skostniałe reguły (statut) oraz działacze przypominający PZPR-owski beton mają w ten sposób zyskać lepszy odbiór społeczny (Czyżby miało to spowodować zniknięcie ze stadionów głównej przyśpiewki fanów polskiej piłki nożnej?). Związkowi z pewnością marzą się ogromne zyski ze sprzedaży narodowych pamiątek z nowym znakiem oraz zwiększone możliwości marketingowe (może film z logo w 3D).

Prezes PZPN Grzegorz Lato przemianę tłumaczy brakiem usystematyzowanego logo związku (zmienne kolory, style) i rażącej różnicy pomiędzy logotypami tak w przypadku Pucharu Polski jak i reprezentacji narodowej. Utrzymanie znaków w tej samej stylistyce ma być bardziej atrakcyjne zarówno dla kibiców jak i sponsorów. Miejmy nadzieję, że transformacja logotypu to dopiero wstęp do właściwych przemian w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pierwsze skojarzenie z z bombką z choinki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co daje zmiana logo skoro wciąż obowiązuje to samo stere "Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes..."

Komentarz został ukrytyrozwiń
pix
  • pix
  • 15.04.2011 11:46

Orzeł jak w logo PiS. W sumie obie organizacje siebie warte to i logo mogą mieć podobne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O wiele bardziej uzasadnionym posunięciem, byłaby zmiana... prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Duch
  • Duch
  • 14.04.2011 23:22

Beznadziejne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.