Facebook Google+ Twitter

PZPN: Miarka w końcu się przebrała

Do tej pory zanurzony po szyję, Polski Związek Piłki Nożnej już całkowicie pogrążył się w bagnie. Niektórzy członkowie zarządu jeszcze próbują wydobyć się na powierzchnię.

PAP/Leszek Szymański Po zatrzymaniu pierwszego podejrzanego w korupcyjnej aferze, rządzący polską piłką tłumaczyli, że nie można wprowadzać odpowiedzialności zbiorowej. Oczywiście, że nie można i jej nie wprowadzono. Działacze mieli zająć się problemem. Co wynikło z zapowiedzi? Nie wynikło nic, bo im więcej osób trafiało za kratki, tym bardziej mętne i absurdalne były wyjaśnienia futbolowej centrali.

Minister sportu Tomasz Lipiec groził wprowadzeniem komisarza. Prezes Listkiewicz straszył wykluczeniem naszych drużyn z rozgrywek międzynarodowych. I tak sprawa się rozmywała do momentu, gdy znowu ktoś ze środowiska piłkarskiego trafiał w ręce prokuratora. Cierpliwość kibiców też była na wyczerpaniu, bo zamiast zapowiedzi zmian, słyszeliśmy, że zarząd w końcu poda się do dymisji, tylko trzeba poczekać. Ilu jeszcze sędziów, działaczy czy piłkarzy należało aresztować, by w związku się opamiętali. Przerywano zebrania PZPN-u, przekładano termin wyboru nowych władz. No i do aresztu trafił członek władz związku.

Teraz miarka się przebrała. Lipiec nie wytrzymał i w końcu zapowiedział ostatecznie, że w wypadku braku dymisji, do PZPN-u wejdzie komisarz. Ale oczywiście przedstawiciele władz piłkarskich nadal próbują sprawę bagatelizować. Aż przykro było wczoraj słuchać legendy polskiej pilki Grzegorza Lato i jego tłumaczenia. Inni członkowie zarządu mówią, że będzie kara od UEFA, że wybory muszą się odbyć w odpowiednim momencie, że trzeba uchwalić statut. Tylko niech tym zajmie się ktoś inny.

A jeśli Polska rzeczywiście zostanie wycofana z rozgrywek międzynarodowych, to nie będzie to wina ministra sportu, tylko prezesa Listkiewicza, który już dawno powinien był tę sprawę honorowo załatwić. Zmiany są konieczne od dawna - choćby ze względów estetycznych i moralnych. Komisarz już jest. I obyśmy jak najszybciej poznali kolejne rozstrzygnięcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.