Facebook Google+ Twitter

PZPN mówi "stop" rasizmowi

PZPN organizuje akcję przeciw rasizmowi. 18 lipca 2009 roku, o godz. 17, odbędzie się antyrasistowski mecz charytatywny, pomiędzy drużyną czarnoskórych zawodników Skorupski Team i drużyną CWKS Legia.

Grzegorz Lato / Fot. PAPMecz odbędzie się na stadionie OSiR na Bemowie (ul. Obrońców Tobruku 11). Mecz organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz stowarzyszenie Nigdy Więcej i Zilverstad Polska.

Zawodnicy, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w meczu chcą aktywnie włączyć się w promowanie walki z nietolerancją, przemocą i dyskryminacja w futbolu.

Drużynę czarnoskórych zawodników poprowadzi i wzmocni swoją grą - Roman Kosecki, wybitny reprezentant Polski i działacz sportowy. Spotkanie poprowadzi sędzia Ekstraklasy Piotr Siedlecki wraz z Michałem Pierścińskim i Tomaszem Zajkowskim.

Patronat nad spotkaniem objęła pani Elżbieta Radziszewska Minister ds. Równego Traktowania. Swoją obecność na meczu potwierdzili przedstawiciele Biura Informacji Rady Europy.

Polski Związek Piłki Nożnej od lat prowadzi działania mające na celu walkę ze wszelkiego rodzaju negatywnymi zjawiskami, jakie występują na stadionach piłkarskich. - W świecie piłki nożnej nie chcemy nienawiści, przemocy i dyskryminacji. Jest to sport dla wszystkich, nie ogranicza go kolor skóry, pochodzenie, wyznanie czy poglądy - Grzegorz Lato, Prezes PZPN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

chciałbym zauwazyć ze zespół CWKS Legia gra w...lidze okręgowej ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.