Facebook Google+ Twitter

PZPN nie odpowie za piwną konferencję

Działacze PZPN złamali przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości popijając piwo podczas konferencji prasowej. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nie zareagowała. Choć minęło już pięć miesięcy...

fot. Przemek Trubalski Podczas konferencji zadowoleni działacze PZPN: Michał Listkiewicz, Paweł Janas, Leo Beenhakker oraz prezes Kompanii Piwowarskiej - sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski - wznosili toasty trzymając w reku szklanki z piwem. A w tle widniała reklama tego piwa. – Konferencja odbyła się w scenografii hurtowni z piwem – przyznaje Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA. Brakowało wymaganej przez ustawę informacji mówiących o szkodliwości alkoholu i zakazie sprzedaży alkoholu nieletnim. Nie było nawet napisu mówiącego, iż Kompania Piwowarska jest sponsorem. PZPN złamał w ten sposób przepisy mówiące o wychowaniu w trzeźwości. Dlaczego nie zawiadomiono prokuratury?

– Było to jednorazowe wydarzenie, gdyby to się powtórzyło, na pewno byśmy zareagowali – tłumaczy Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA. – Mielibyśmy nieustanne wizyty w sądach – mówi Brzózka i dodaje – Doniesienie mógł złożyć każdy. Twierdzi też, że trudno jest jednoznacznie wskazać winnych. Oskarżonym mógłby być reklamodawca lub media relacjonujące konferencję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I jaką będziecie mieli z tego satysfakscję, jeśli rzeczywiście podacie tę sprawdę prokuratorowi. Po co powodować wielkie krzyki o taką błahostkę... Zastanówcie się!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, że robi się problem z niczego ale skoro już takie przepisy są to powinno to być piętnowane. Choć oczywiscie jedno piwko nikomu krzywdy nie zrobi. No ale żyjemy w kraju, w którym istnieje dualizm prawny - jednych prawo dotyczy, drugich nie. No a dzięki temu że to piwko wypili stali się niepoczytalni i mogli robić co chcą - tak przynajmniej wnioskuję po wczorajszym wyroku na Hubercie H.

Swoją drogą niepodoba mi się, że związek sportowy, który ma rozpowszechniać i propagować uprawianie sportu sponsorowany jest przez Kompanie Piwowarską i w tak obrzydliwy sposób to ukazuje. To chyba mija się z duchem sportu...
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.