Facebook Google+ Twitter

PZPN. Nowy sekretarz generalny, rzecznik dyscypliny i departament mediów

Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie zarządu PZPN od czasu, kiedy Zbigniew Boniek został prezesem. Powołano m.in. sekretarza generalnego, rozmawiano na temat meczu Polski z Urugwajem oraz o nowej siedzibie związku.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiNowy prezes PZPN, Zbigniew Boniek, zamierza usprawnić działanie piłkarskiego związku. Chce wprowadzić "nową jakość". Na konferencji prasowej, która odbyła się po wczorajszym posiedzeniu zarządu swoje przemówienie zaczął słowami: "idziemy do przodu".

Na wczorajszym posiedzeniu zarządu, pierwszym od czasu gdy Boniek został prezesem, wybrano m.in. nowego sekretarza generalnego związku. Został nim Maciej Sawicki, były piłkarz Legii Warszawa. Powołano również nową komórkę: departament ds. mediów i komunikacji. Szefem nowego departamentu zostanie Janusz Basałaj, dotychczasowy szef stacji Orange Sport. Celem departamentu ma być poprawienie zarówno komunikacji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Zbigniew Boniek zasugerował, że być może powstanie nawet własna telewizja PZPN-u.

Wczoraj wybrano również przewodniczącego komisji dyscyplinarnej oraz rzecznika dyscyplinarnego. Funkcje te objęli kolejno Mikołaj Bednarz i Adam Gilarski. Podczas posiedzenia zarządu rozmawiano także na temat mającego odbyć się we wtorek meczu Polska-Urugwaj oraz o budowie nowej siedziby zarządu w Wilanowie. Umowę na budowę nowej siedziby podpisały stare władze PZPN, ale nie wiadomo, czy dojdzie do realizacji projektu. Póki co, PZPN czeka na więcej informacji technicznych w tej sprawie oraz na opinie doradców. Decyzję w sprawie budowy poznamy najprawdopodobniej za miesiąc.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ano pożyjemy zobaczymy , co dalej z tym PZPN.! Ps. oby to naprawdę poszło w dobrym kierunku.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

O nowych puchowych kurtkach nadal nic nie wiadomo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przynajmniej ma się wrażenie, że cokolwiek się w tym skansenie zmienia. Czas pokaże, czy na dobre. Jestem jednak dobrej myśli, ponieważ widać, że Boniek próbuje wprowadzić na stanowiska ekspertów z doświadczeniem menedżerskim (tak jak to jest w zachodnioeuropejskich związkach, gdzie nazwiska pracujących tam osób znawcom futbolu mało mówią), a nie działaczy wędrujących ze stołka na stołek, w zależności od tego, gdzie akurat jest jakieś wolne miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.