Facebook Google+ Twitter

PZPN otwiera korupcyjną furtkę?

Dwa lata po ujawnieniu największej w historii polskiej piłki nożnej afery korupcyjnej, PZPN przenosi odpowiedzialność za wynagradzanie piłkarskich sędziów, na kluby. Zdaniem fachowców decyzja ta sprawi, że mecze ponownie będą ustawiane.

 / Fot. PZPNPiłkarska centrala przerzuciła odpowiedzialność za opłacanie sędziów na szczeblu I i II ligi. Powodem takiej decyzji są ogromne zdaniem PZPN (ok. 3 miliony zł) długi klubów (głównie II ligi) wobec związku. Środowisko sędziowskie jest pewne, że ta decyzja przywróci proceder korupcji w polskiej piłce, bo nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby kluby do koperty z wyznaczoną kwotą za sędziowanie, nie dorzucały odpowiednich premii.

System ten nie będzie dotyczył klubów ekstraklasy, gdzie w dalszym ciągu to PZPN będzie opłacał sędziów ze składek opłacanych przez kluby. Właśnie taki sposób rozliczenia centrala wprowadziła 2 lata temu, aby uniemożliwić wypłacanie dodatkowych premii.

źródło: Przegląd Sportowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jedna uwaga. Wg mnie aferę ujawniono nie dwa , a PIĘĆ lat temu. Jako początek afery traktuję tzw. "Spowiedź Dziurowicza" , kiedy to m.in. doszło do prowokacji z kołem zapasowym , sędzią Antonim itd. A miało to miejsce w 2005 roku. I tu jest właśnie odpowiedź dlaczego wracamy do starych tematów. Pięć lat słyszeliśmy o kolejnych zarzutach dla kolejnych osób, a o wyrokach wciąż słycha ć niewiele. Skoro po tak wielkiej aferze panuje bezkarność , to znaczy, że można wracać do sprawdzonych tematów. Tak chyba podchodzi do tego PZPN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli wszystko wraca do "normy" ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.